Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A megjegyzésben csatolt...

A megjegyzésben csatolt aupair oldal mennyire megbízható? Vannak személyes vélemények/tapasztalatok?

Figyelt kérdés
[link]

2021. szept. 30. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, de a honlap elég profinak tűnik. Én vagy 20 éve voltam au-pair, szóval biztos sok minden változott azóta, de egy-két dolog tuti nem, ezeket leírom.

Vannak külföldi ügynökségek, amelyek felveszik a kapcsolatot családokkal, nekik a család fizet. A magyar ügynökségnek meg te fizetsz, aki más sem csinál, mint letölti a kinti családok adatlapjait. Nem tudom ez konkrétan mit csinál, annyira nem olvastam végig, de te, mint au-pair semmiképp ne fizess!!! Ha már kint vagy, akkor ott a család az ügyfél, veled senki nem fog foglalkozni. Szóval mindenképp legyen eszed, és jól informáld le a családot. Sok család szeretne au-pairt, de sok ügynökség is van, és némelyeknek elég kevés családot tud beszervezni. Ha te pl. nagyvárosban szeretnél lakni, akkor ne hagyd magad rábeszélni valami falura, mondván, hogy nincs más. Akkor keress másik ügynökséget. Mindenképp nézd meg, hogy van-e a közelben nyelviskola, mert nyelvet tanulni mész ki. Mindenképpen hívd fel a családot, és beszélj velük. Előre beszéld meg, hogy mennyit kell dolgozni, és mikor, és mikor tudsz eljárni iskolába. Az ügynökség soha nem fogja a te érdekeidet képviselni, szóval azt neked magadnak kell. Mindenképpen retúr jegyet vegyél, és vigyél annyi pénzt, hogyha bajba kerülsz egy-két éjszakát tudj elmenni egy motelbe.

2021. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tehát ne foglalkozzak olyan ügynökséggel akiknek fizetni kell,mert az tuti átverés? tényleg sok család szeretne aupairt?
2021. szept. 30. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy átverés, de nyilván a kinti társirodának az ügyfél nem te vagy, tehát ott ne számíts rá, hogy a te érdekeidet fogják képviselni. Amúgy közben olvasgattam, elvileg felkészítenek az interjúra, meg ilyesmi. Amúgy mennyit kérnek? Mert azt nem találtam sehol.

Egyébként hová szeretnél menni? Angliában elég nagy divat. Ott kb. minden családnak van, ahol van gyerek. Én még Spanyolországba szerettem volna még elmenni annak idején, de aztán arról letettem, mert csak 4-5 gyerekes családokat találtam volna, az meg nekem már sok.

2021. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem tudom mennyit kérnek, nem találtam én se

Spanyolországba szeretnék legfőképpen,Angliába nem tudom most hogy megy a Brexit miatt...

De van itt ilyen aupair tréning amin vizsga is van, és adnak oklevelet meg ilyenek, ez nem feltétel ahogy olvastam ,de gondolom előnyt nyújt, ugye?

2021. szept. 30. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom amúgy, hogy feltétel-e, Németországba pl. úgy tudom igen. Más országokról nem tudom. Neked biztos előny, hogy megtanulod az adott nyelven azokat a szitukat, csak az a kérdés tényleg, hogy mennyiért, mert ezeket egy hétköznapi nyelvtanártól is meg lehet tanulni.
2021. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyan ügynökséggel, akiknél ne kellene fizetni.
2021. okt. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan, csak azok nem magyarok. Az angol ügynökségnek a család az ügyfél, ott a lány nem fizet, csak a család.
2021. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!