Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában mennyire jellemző,...

Ausztriában mennyire jellemző, hogy a hirdetésben szereplő fizetésnél jelentősen többet adnak végül?

Figyelt kérdés
Konkrétan szakmunkáról lenne szó (autószerelő), B2 nyelvtudással. Ahogy látom, a legtöbb hirdetésben nagyjából az ágazati kollektív szerződésben lévő minimálbért jelölik meg, s a szokásos duma mindig ott van, hogy ennél magasabb bér is lehetséges tapasztalattól és végzettségtől függően. Mennyire lehet felfele alkudni? Például érettségivel, technikusi bizonyítvánnyal, 5 év márkaszervizes + 3 év független szervizes tapasztalattal érdemes bepróbálkozni egy másfélszeres szorzóval Grazban és környékén? Még nem dolgoztam külföldön, Mo-ról járnék át ha megéri.

2021. okt. 14. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
semennyire.
2021. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fuhh, ez nem jó hír :-)

Bár ha van 13., 14. havi fizu akkor annyira nem is tré. Pl 2300 Euro havi bruttóval kijön évi nettó 23-24 ezer Euro:

[link]

Ez majdnem 2,5-szerese az itthoni havi nettó 350-es fizunak, és a munkaidő sem napi 10 óra, mint a szittya magyar vállalkozónál, hanem csak 8 óra, így az ingázás sem lenne olyan megterhelő. Lehet, hogy ráfekszem a szakmai nyelvre is.

2021. okt. 14. 19:52
 3/6 A kérdező kommentje:
* Ja nem, "csak" 2-szerese az itthoninak, na még az se rossz.
2021. okt. 14. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Friss húsként inkább egyezz meg a főnivel egy hónap próbaidőben, majd utána jöhet az érdemi bértárgyalás ha elégedett, de a másfélszeres pénz biztosan felejtős.
2021. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi nem akadályoz meg benne, hogy többet kérj. Ha 10-ből 9 nemet mond, vagy szóba sem áll veled, 1 meg megadja, az telejesen ok.


Alap, hogy ha több helyre jelentkezel nagyon hasonló feladatra, akkor mindenhol egy kicsit más összeget mondasz, hogy beárazd a piacot.

2021. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
az én állásom minimuma bruttó 3ezer volt, én 3800at kértem, simán megadták
2021. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!