Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakács szakmám van, itthon...

Szakács szakmám van, itthon dolgozok benne 4 éve, de valahogy nem érzem hogy megbecsülnének, ezen kívül nagyon jól tudok angolul, és ezt eddig sehol sem tudtam kamatoztatni.Az a kérdés hogy ezzel a szakmával külföldön is el tudok helyezkedni?

Figyelt kérdés
Étteremben szeretnék szakácsként elhelyezkedni, elfogadják a szakmát kint, illetve figyelembe veszik az itthoni tapasztalatot? Mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

2021. okt. 16. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen elfogadják és a tapasztalat alapkövetelmény is. Nem tudom korona alatt mennyire járnak sétahajók, de akár olyan helyre is mehetnél. Anglia, de úgy tudom svájcban is elég néha az angol. Németek és az Osztrákok angollal nem hiszem hogy felvesznek szakács pozícióra, hacsak nem találsz magyar éttermet. Bécsben sok magyar étterem van, többnyire kedves emberek vezetik.
2021. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazon az egy helyen dolgozol 4 éve, akkor lehet, hogy első körben az országon belül kéne megpróbálni másik helyeket, hátha ott jobban megbecsülnek. Nem feltétlenül az országon múlik, irtó sokat tud számítani a két tulajdonos, vagy akár középvezető gondolkodása, mentalitása közti különbség. Az embereken nagyon sok múlik és barmokat ugyanúgy kifoghatsz külföldi munkahelyen is, mint ahogy itthon is. Persze statisztikailag esélyesebb, hogy külföldön jobb fejek szoktak lenni, de Magyarországról is nagyon sokan vándoroltak külföldre, akik sok esetben az itteni mentalitásukat vitték magukkal oda is...
2021. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!