Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ciki, ha kezdő...

Mennyire ciki, ha kezdő vagyok egy multinál, és többször is rá kell kérdeznem arra, hogy mi is a feladat?

Figyelt kérdés

Szóval, 3 hete kezdtem el dolgozni egy multinál Budapesten, végig home office van. A főnököm német, és ő kint dolgozik Németországban, így mindent csak a teams callok keretében mond el. Néha azt érzem, hogy túl sok időt eltölt mindennek az elméleti hátterével, aztán 5 perc alatt ledarálja, hogy mit is várna el. Utána mondja, hogy másnap hívjam, ha megvagyok.


Valahogy nekem nem ez a tanulási módszerem. Én azt várnám el, hogy ő mutassa meg részletesen, hogy melyik filet hol találom, mi is pontosan a feladatom, mert még ha rá is jövök magamtól, simán lehet hibás a gondolkodásmódom. De valahogy úgy érzem, hogy ő nem az a ráérős fajta, néha örül, ha napi fél órát rám tud szakítani. Plusz azt érzem, hogy így callon keresztül minden sokkal bonyolultabb. Mit mondjak szerintetek a főnökömnek? Én túlságosan egy önző típus vagyok, aztán ha olyan a hangulatom azt mondom, hogy aha persze értem, majd később rájövök, hogy mégsem. Másik nehézség, hogy bár tudok valamiyen szinten németül, ő végig úgy beszél, mintha én német lennék. Szóval több időbe telik felfognom a mondandóját.



2021. okt. 24. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

:))

Sokaig nem fogod huzni ha igy allsz hozza. Mond meg ha valamit nem ertesz

2021. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ez az első munkahelyem, de ahol előtte voltam, mindig volt részletes manual, mit hogyan kell. Itt meg össze-vissza osztanak meg info morzsákat.
2021. okt. 24. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Az nem ciki, hogy nem tudsz mindent elsőre, de az igen, hogy kell a német nyelv, de nem érted meg a német főnöködet.
2021. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

En meg sokan még hónapokkal később is kerdezunk.


Az elet ilyen.

2021. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem a német lesz a legkevesebb, de kell pár hét, míg belerázódom.
2021. okt. 24. 22:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézz utána mi a jelentése az önző szónak.

Aztán pedig kérdezz, ha nem tudsz valamit

2021. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tudsz tenni.

Kérdezni azonnal ha valamit nem értesz, lehet hogy megváltozik a stílusa és részletesebben fog magyarázni, de szerintem erre kisebb az esély.

A másik, hogy megpróbálod annyi infóból megoldani amennyit kapsz. (én ezt választottam mivel hasonló helyzetben vagyok.) Így hallgatólagosan beleegyezel abba a stílusba ahogy a felettesedtől kapod a feladatokat (gyorsan, amennyi idő jut rád.) és ez így is fog maradni, mivel neki ez a természetes. De a feladatok nagy részének megoldására egyedül is rá lehet jönni és legalább látszik, hogy képes vagy egyedül dolgozni. (Megpróbálod, ha elakasz kérdezel.)

2021. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha kéred, hogy magyarázza el részletesen, lehet, hogy alkalmazkodni fog, és nem tölt 20 percet bájcsevejjel a hívásból. Ha nem mondasz semmit, és nem, vagy rosszul végzed el a feladatot, akkor lustának vagy inkompetensnek fog tartani.
2021. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez az idő sem bájcsevej volt, hanem színtiszta munka, még közben egy másik kollégát is meghívtunk a beszélgetésbe, mert egy excel doksiban a főnök se volt biztos, hogy miért hiányoznak bizonyos értékek. Szerintem az a probléma, hogy sosincs elegendő idő arra, hogy közösen, részletesen megnézzük, miközben én inkább az a típus vagyok aki igényli, hogy valaki részletesen bemutassa, mi hogy megy.
2021. okt. 24. 23:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezni sosem szégyen. Az érdeklődés jele. És azt is jelentheti, hogy nem szeretnél hibázni.
2021. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!