Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nagy hátránnyal...

Szerintetek nagy hátránnyal indulok így a diplomám után a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Csak 21 évesen szereztem meg az érettségit külföldre költözés, majd visszaköltözés miatt. Aztán egy évig raktárosként dolgoztam, utána beiratkoztam egy 2 éves OKJ-s pénzügy-számviteli képzésre, aztán két évig sajnos szintén nem a szakmámban, eladó-áruösszekészítőként dolgoztam. Utána beiratkoztam most egy duális, felsőfokú gazdasági képzésre, ahol majd csak 3 év múlva szerzem meg a bachelor diplomámat, mikor már 29 éves leszek. Szerintetek mennyire számít ez a munkáltatóknak? Nagy hátránnyal indulok a többi jelentkezőhöz képest? Valamilyen gazdasági területen (pl. controlling, vagy esetleg logisztika) szeretnék elhelyezkedni.

2021. okt. 30. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Gazdasági területen dolgozok diploma nélkül diplomás munkakörben. Senkit nem érdekel.
2021. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Az 5-ik munkahelyemet taposom és eddig ezek között egy sem volt, akit érdekelt milyen papírom van. Az számít mit tudsz (hacsak nem állami szervnél akarsz dolgozni, ami a mai körülmények között elég nagy csacskaság lenne).
2021. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

A cégek is tudják, hogy a tudás sokkal fontosabb, mint a papír.

Ezért van az, hogy amikor megszerzi az ember a diplomát akkor nehezen talál munkát, mert sok cég nem akar vesződni a tapasztalatlan emberekkel.

De ha már van tapasztalatod akkor mindig nyert ügyed van.

2021. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!