Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, aki mérnök diplomáv...

Van olyan, aki mérnök diplomával rendelkezik, de más területen( pl más mérnöki területen) dolgozik?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy ha kellő szorgalommal tanulna mást is az ember ami kicsit eltér a diplomájától, akkor kaphat e olyan állást, amit elméletben nem kaphatna meg...


Pl: Vegyészmérnök rágyúr a mechanikára stb.. gépész tárgyra és egy gyárban gépészmérnöki pozícióba kerül (persze nem úgy értem, hogy autót tervezni xd)


Erre azért vagyok kíváncsi mert van környezetmérnök ismerődöm, aki pl műszaki osztályon igazgató lett( élelmiszeripari termékeket gyártó cég)



2021. nov. 13. 17:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy eszembe jutott még biomérnök bsc +gazdasági MSc diploma és így műszaki menedzser jellegű állás sikeres megkapása.
2021. nov. 13. 17:40
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Quality mérnök autóipar

Találkoztam már a következő végzettségűekkel a pozícióban:

autószerelő

érettségi

közgazdász

gépészmérnök

logisztikai mérnök

anyagmérnök

kohómérnök

műszaki manager

elektrotechnikus

géplakatos

élelmiszermérnök

villamosmérnök

vegyészmérnök

2021. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
ja és agrármérnökkel is
2021. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mérnök BSc-m és egy közgazdász MSc-m azonos területen, ha szigorúan veszem, akkor a mérnök végzettség kevéssé számít már vezetőként ezen a területen
2021. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van kollegám tájépítész MSc-vel IT-ban.
2021. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Építőmérnök ismim van és IT-ban van. De van még ilyen építős - infóra váltós sztori a green foxon is.


[link]


Hopp az építő mellé egy építész is:


[link]

2021. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig a válaszokat^^ ment a zöld kéz
2021. nov. 16. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Szüleim, bár már nyugdíjasok, egyetemi (MSc) szintű vegyészmérnök végzettségűek, apám gazdasági vezető volt, anyám pedig gazdasági, kereskedelmi tárgyakat tanító tanár, majd iskolaigazgagó. Persze ezekhez másoddiplomákat is szereztek, plusz más képzéseket is végeztek a karrierjük alatt.


Voltak villamosmérnök végzettségű munkatársaim, akik szoftverfejlesztőként dolgoztak, és nem műszaki jellegű szoftver fejlesztésében, nem is hardver közeli platformon (hanem .NET, illetve Java).


Környezetmérnök végzettségűt többet is ismerek, de ilyen szakma szinte egyáltalán nincs, így legtöbb vegyészmérnökként dolgozik, de sokan teljesen mást csinálnak.


Az egyetemen, ahol tanultam, a fél informatikus oktató-kutató gárda vegyészmérnök, de a gazdászoknál is akadnak, ennek oka, hogy eredetileg vegyipari egyetem volt. De az ott végzett vegyészmérnökök közül kerültek ki közepes-nagy, nem vegyészeti területtel foglalkozó cégek CEO-jai is.

2022. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nem mérnök, de van taxisofőr haverom MA diplomával. Irodista volt, de rosszul keresett, nem is szerette, másodállásban futárkodott, így felmondott, és elment taxizni.
2022. márc. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök vagyok, SSC-ben dolgozom.
2022. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!