Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy ha nagyobb...

Miért van az hogy ha nagyobb összeget kell kiadnom akkor meghátrálok?

Figyelt kérdés

Sokszor előjön bennem hogy na most pl veszek egy xbox-ot mert amúgyis rég akartam.

De ha oda jutok hogy meg kellene rendelni, megtorpanok hogy mégsem.

Aztán rá 2 napra ez a folyamat újraindul.

De csak nagyobb összegnél van így.

Az az összeg ígyis úgyis elmegy, csak ha kissebb elosztásban kell kiadnom nem sajnálom. Ha egyszerre kellene, nem akarnám.

Tippek?



2021. nov. 15. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Hu en detto ugyanez!
2021. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekkorodban mennyire volt pénz a családban? Nekem nem nagyon. Nem mondom, hogy szűkölködtünk, de "igazán nagy" dolgokat nagyon ritkán (ha egyáltalán) engedhettünk meg magunknak.

Talán emiatt bennem is megvan ez a "sok pénzt félek kiadni" dolog. Ez rögzült belém, hogy a pénzt nem szabad "szórni", mert egyébként is nagyon kevés van. Most (felnőttként) már nem élek rosszul, de még mindig bennem van ez a belém ivódott "fék", hogy a pénzt nem szabad elkölteni. Nagyjából tudom, hogy ez hülyeség, de hiába jön ki a matek, hogy megengedhetem magamnak a költést, még mindig kicsit rossz a szám íze, ha sok pénzt kell kiadnom olyasmire, ami nem létszükséglet.

És igen, a "kicsi" költésekkel nekem sincs bajom. Hiszen azt megszoktam, hogy kevés pénzt elkölteni az nem probléma. Persze a sok "kevés költés" a hónap végén elég nagy összeget ad ki, de ezt is hiába tudom, a "sokszor kevés pénzt kiadni" dolgot nem érzem annyira problémásnak.


Lehet, hogy is is hasonló cipőben jársz?

2021. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
2es vagyok, az a vicc hogy pl mi meglehetosen jól álltunk anyagilag gyerekkoromban. Apamnak nagyon jó allasa volt, jol keresett, sokszor jártunk ki Ausztriaba olyan csokikert ami itt nem is létezett még, én mégis rosszul vagyok egy nagyobb kiadastol.. Nyilván ami kell az kell, de én is szeretnék pl xboxot de sosem vettem, bennem is van egy ilyen gát.
2021. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
#2-es: milyen jól csinálod. én ismerek olyat, aki kifejezetten szegényen nőtt fel, majd most 31 évesen alig keresve nettó 220 ezret két kézzel szórja a pénzt, mintha muszáj lenne. Otthon lakik amúgy 31 évesen. Gondolom a sok ruha, finom ételek és ami kimaradt a gyerekkorából most akarja bepótolni.
2021. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is mindig így érzem. Egyenesen beteg voltam, amikor a lakásunkat vettük. Most is jönnek a tüneteim, hogy mennénk tovább családi házba. De az ehhez képest lényegesen kisebb költéseket is nagyon megfontolom. Én ezt hoztam a családomból. Mindig azt keresem hogyan lehetne olcsóbban kijönni valamiből és ha eléri valaminek az ára a lélektani határt, akkor nem fogom megvenni. Pl. megtehetném, hogy 400 ezerért vegyek telefont és nagyon tetszik egy, de nincs az az isten...

Én csak viccesen elszoktam ütni a témát, hogy nálam skótabb egyén szerintem nem sok van. :D

2021. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Mert csóró vagy.

Amikor nagyobb összeget készülsz elkölteni, megszólal a vészcsengő, hogy erre nem telik.


Majd, ha több pénzed lesz, magasabb összegnél lesz a riasztás.

2021. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

4es köszönöm 🙃 valóban, sokan akarjak kompenzalni a gyerekkori szegenyebb vagy szerenyebb életmódot.

5os,detto,én is vehetnek 400000ert telefont de soha nem fogok, pont ugyanakkor fog tonkremenni mint a 80.000es darabom és már ez is drága volt nekem😂 Egyetlen dolog van, amire jelenleg koltok, nem is keveset... Első gyermekemet várom.

2021. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Miért lenne csóró? En sem vagyok az lakas eladas után evekkel is van megtakaritott pénzem, attól h valaki nem csóró még nem kell elszorni a lóvét.
2021. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy rossz dolog, bizonyos mértékben nálam is megvan. Annyit jelent, hogy próbálsz ésszel bánni a pénzzel és nem akarsz forrófejűen nagyobb vásárlásokba beleugrani. Én úgy szoktam, hogy ha nagyobb összegű valaminél még 2-4 hét múlva is gyakorta gondolok arra a bizonyos dologra amit meg akarok venni akkor megveszem, és tudatosítom magamban, hogy ez nem egy hirtelen felindulásból adódó pénzszórás hanem alaposan átgondolt felnőtt döntés.
2021. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez azért van így, mert bár kell és szeretném az adott dolgot, megtehetem hogy megveszem... de az emberben szunnyad egy olyan tulajdonság, hogy egy adott dolog értékét felbecsüljük.

Nem azért nem veszek meg egy balatonszeletet 5000 forintért mert nincs 5000 forintom. Azért nem veszem meg, mert egy szar balatonszeletre nincs 5000 forintom!

Nem ér annyit.

2021. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!