Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyön/Könyvelésen dolgozók...

Pénzügyön/Könyvelésen dolgozók! mennyit túlóráztok egy átlagos hónapban? (Nem Big4)

Figyelt kérdés

Én másfél éve vagyok egy multinál és havi átlagban 35 óra túlórám van (14 hónapja vezetem), a kollégáimét nem tartom nyilván, de sokszor ők hamarabb kezdenek mint én és tovább is maradnak. Sajnos nem kapunk új embert, nincs rá keret, a túlórákat nem fizetik és a gyakorlatban csúsztatni sem lehet. Eddig egy helyen voltam, ott havonta nagyon max 6-7 óra jött össze pluszban, az is csak a havi záráskor vagy ha kollégát kellett helyettesítettem.

A váltáson gondolkodom, na de mennyire valid indok a kompenzáció nélküli túlóra és a work-life balance hiánya? A fizu sem jó, főleg ennek fényében...

Amúgy szakmailag fejlődök, főnököm és a csapatom szuper.



#túlóra #Worklife balance
2021. nov. 17. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én egyáltalán nem túlórázok már. Amikor kezdtem, akkor énis belementem hasonlóba mint te, mondjuk nem teljesen kompenzáció nélküli túlóráim voltak, de nem órabérben volt kifizetve.
2021. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"na de mennyire valid indok a kompenzáció nélküli túlóra "


Teljesen, másrészről pedig ez illegális.

2021. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3-4 órát de csak akkor ha valaki beteg lesz.

Rendesen kifizettetem velük a túlórákat ezért nem erőltetik csak ha tényleg nagyon kell.

2021. nov. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Havi majd 1 hét túlóra kompenzáció nélkül? Tudod mikor....
2021. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem igazán túlórázom.

Big 4

2021. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem túlórázom. Milyen multinál vagy ahol így kezelik a túlórákat? :D Az ehhez hasonló fizetetlen túlórákat egy kkv-ban el tudom képzelni, egy multinál nem.


Ha ilyen szuper a főnököd akkor említsd meg neki a dolgot. Amúgy mi az, hogy mennyire jó indok? Senkinek nem kell megindokolnod miért jönnél el, a munkáltatónak meg pláne nem. Pályázz meg állásokat, ha lesznek ajánlataid, akkor vagy eljössz vagy sokkal jobb alkupoziciód lesz a mostani munkaadóddal szemben. :)

2021. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: ó a főnök tudja és látja, hogy mennyit túlórázunk, az a baj, hogy nagyon kéne plusz egy ember a csapatba, de állítólag nincs rá keret a központ szerint.


Az indoklást úgy értettem, hogy az új helyen az interjúk során szinte mindenhol megkérdezik, hogy miért akarok váltani. Igazság szerint csak a túlórákat tudnám felhozni indoklásnak, mást nem.

2021. nov. 21. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs rá keret és nem fizetik ki, nem lehet lecsúsztatni, akkor gyakorlatilag rajtatok spórolnak. Én biztos nem hagynám, hogy egy vállalat így élősködjön rajtam. Miért adod oda a cégnek azt a napi egy órát ingyen az életetből? Ha ma meghalnál, holnap minden menne ugyanúgy tovább a cégnél, le sem szarnának.


Egy állásinerjún meg elég erős indok, amit írsz, nagyon nem is lehet vele vitatkozni. Emiatt nem fognak téged elutasítani a HR-esek. Ha meg igen, akkor csak jól jársz, mert nagy valószínűséggel azon a helyen is kihasználnának. :)

2021. nov. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ezért váltottam.

Évzáráskor ha összesen 3óra összejön sokat mondok ezen a helyen. Oké, most pénteken 2óra plusszom lett, de az is inkább a hogyabúsbanemstimmel kíváncsiság mint a feladat volt az oka, és fel sem tűnt hogy elrohant az idő. És itt megfizetik, kivehető

2021. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pénzügyi részlegen dolgozok, de csak számlázással foglalkozok, utoljára júniusban túlóráztam, akkor kb ilyen 4-5 óra összesen a hónapban, nem igazán jellemző. Bár nálunk a könyvelők többet túlóráznak az más terület, ott szerintem számolni kell vele, nekem most a kérdésből nem teljesen derül ki, hogy te azon a területen vagy-e. De az, hogy túlórát nem fizetnek mindenképpen óriási red flag, nálunk is volt már olyan, hogy szóltak, hogy nincs túlóra fizetve a hónapban, de akkor megfogtam és minden nap kikapcsoltam délután négykor a laptopot.
2021. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!