Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzt szeretnék keresni,fejlőd...

Pénzt szeretnék keresni,fejlődésre vágyok,saját magam főnöke akarok lenni.Hol kezdjem el?

Figyelt kérdés
21 éves leszek hamarosan,jelenelg személyiedzőnek tanulok nappali tagozaton,viszont olyan gyenge az iskola,hogy eddig semmit nem adott nekem.Az tény,és mellette szól,hogy ösztöndíjas,és kapok diákit,de úgyérzem az egész teljesen felesleges.Szeretnék személyiedzéssel foglalkozni,viszont ez a suli csak elveszi tőle a kedvem.Mellette dolgozok,de olyan piti pénzeket kapok..úgy döntöttem,következő fizetésem félre rakom,viszont nem tudom,fektessem be valamibe?Vagy az túl buktatós?Vagy hagyjam ott a sulit,dolgozzak teljes állásban,gyűjtsek pénzt,és rakjam le a személyiedzőképzést?mert szeretném,ha rendesen tanítanák,és jól fizető szakma nem mellesleg.Ez a suli két éves,papírt is ad,de tudást azt semmit,időpazarlásnak tartom,viszont ha elvégzem mehetek egyetemre,stb.Arra is gondoltam,hogy a pénzem egy részét félreteszem a képzésre,a másikat pedig angol nyelvtanulásra.Nagyon szeretnék vére valamerre lépni.Sajnos a családi helyzetem sem olyan,hogy olyan emberek vennének körül,akik a befektetések mesterei,szórják a pénzt,pedig van olyan a családban,aki annyit keres,hogyha félre rakná,már rég egy sajét házunk lenne.Ki akarok szakadni a körforgásból.Van egy nővérem,ő Bécsbe dolgozik,még arra gondoltam,lemegyek hozzá pár évre összegyűjteni pénzt.Ő sem gyűjt,elkölti,feléli az egészet.Sajnos még a párjával lakik,de nemtudom talán ha odaköltöznék,dolgoznék,utána én is kitudnék venni egy albérletet,mellette pedig félrepakolni.Mit tegyek?
2021. nov. 19. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok annyira jártas ebben, de tudtommal személyi edző csak papírral dolgozhat. Szóval ha ez az álmod akkor szerintem vedd célba ezt.


Mit tanulsz jelenleg?

Miért csak 2 év múlva mehetsz egyetemre? Az egyetemi felvételihez érettségi kell, nem 2 éves képzés után járó papír. Mit akarsz ott tanulni?


Befektetést a szó szoros értelmében pedig jelen esetben nem ajánlom, mert nem értessz hozzá és csak bukni fogsz rajta. Fektesd a tudásodba. Az a legjobban kifizetődő befektetés.


Nyelvet lehet ingyen is tanulni. Sőt igazából majdnem mindent, vagy fillérekért. Youtubeon van végtelen tanuló anyag és vannak köztük egész minőségiek.


Szerintem ha elmész mosogatni bécsbe, már nem akarsz majd visszajönni tanulni. Egy hogy kiesel a tanulásból, sokkal nehezebben fog menni, kevesebb időd lesz, frusztrálni fog a pénzkiesés és ha érettségi után nem mentél egyetemre, akkor gondolom nem a legszorgalmasabb diák voltál.

2021. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy a fizetős személyi edző képzésen még ennyit se tanítanak...én sportedzőit csináltam együtt voltunk a személyi edzőkkel 2 éves képzés, aki elmúlt 25 estin volt, aki nem az mehetett nappalira. Ugyanazt tanultuk, együtt is vizsgáztunk szóbelin. Az egész egy papírgyár, jó legyen a gyakorlati helyed, akkor tudsz tanulni, fejlődni, meg amit magadnak olvasol és tanulsz pluszba a neten.
2021. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát,semmit nem tanulunk.Bemegyek,a tanár elnevetgél,sztorikat mesél.Nem gondolom hogy jobb,mint egy fizetős képzés,főleg hogy 3 személyi edzővel is beszéltem,akik mind fizetősön,méghozzá az iwin végezték el a képzést.Nem arról van szó,hogy nem vagyok szorgalmas,de egyetemen nem lehet szeméyliedzőnek tanulni 1,2,művészeti iskolába jártam,ahol nem engedélyezték,hogy testnevelésből érettségizzek,és úgy menjek át aerobik oktatónak,3,még nem tudom,akarok-e utána menni egyetemre,maximum egy dietetikus képzést megcsinálnék,érdekel,főleg,hogy mióta átestem egy evészavaron,azóta mindent sokkal jobban tudok az ételekről,azoknak tápanyagtartalmáról egyébről.És hol tudok angolt tanulni úgy igazán interneten belül?Valami olyan oldal kéne,ami tényleg fix hasznos.Az a baj egyedül nem sok a motivációm,ezért kéne egy tanár.De ja,lehet egyenlőre a papírt kéne megszereznem,gyűjteni az ösztöndíjat,és természetesen a munkahelyen félre rakni pénzt
2021. nov. 19. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!