Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Várható tényleges fizetésemelé...

Várható tényleges fizetésemelés, vagy váltsak pályát?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, egy éve dolgozom pályakezdő tanárként egy középiskolában. Jelenleg a fizetésem pótlékokkal együtt nettó 160 ezer, amiből megélni sem tudok, albérletet fizettek, emellett szó szerint nyomorgok.


Szerintetek van esély arra, hogy összeomoljon az oktatás és muszáj legyen érdemben emelni a fizetéseket? Ha igen, mennyi idő múlva? Néha már azt érzem, egy hónapig sem bírom tovább így... A diákoknak sem jó, hogy egy fiatalon kiégett, nyomorgó majdnemkoldus tanítja őket.



2021. nov. 20. 19:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Albérletben kivel élsz? Vagy egyedül?
2021. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Én 2 éve dolgozom és biztos, hogy nyáron váltok.

Imádom a munkám, szeretek tanítani, a visszajelzések alapján a gyerekek is imádnak, de nem haladok anyagilag.

Én már nem hiszek a fizetésemelésben. Jövő évi 10% mi az? Így is bérminimumot ér el.


Csak azért nem lépek le július előtt, mert tudom, hogy nem lenne senki a helyemre (vidék) és csak a többi így is megfáradt kollégának kellene átvenni.

2021. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz itt semmi.
2021. nov. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
30%
Más betanított munkánál sem jellemzőek az érezhető emelések.
2021. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kaptam egy üzenetet, valamiért sajnos nem enged neked válaszolni a rendszer 1️⃣👨🏼‍🍳


Igen, tényleg ennyit keresek, nyilvános a bértáblánk, nézd meg.

2021. nov. 20. 20:36
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell nagyravagyo legyel, mar ha a mekibe elmesz akkor tobbet fogsz keresni
2021. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%
Az ország vezetőségének nem érdeke, hogy színvonalas oktatás legyen és tanult embereket termeljen. Szerintem ez még sokáig így marad. 6-os nem viccel, a mekiben legit többet keresnél.
2021. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a gyárban egy 8 általánost végzett operátor kezdő bruttó bére 310 ezer Ft. Erre rájön még a szakpótlék és a jelenléti bónusz.
2021. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy legalább a duplájára kellene emelni a tanári fizetéseket ha a piaci béreket vesszük alapul. Erre nem látok esélyt nagyon komoly nyomásgyakorlás nélkül. Lehet, hogy emelnek 10-20%-ot, de az érdemben semmit nem változtat egy tanár pénzügyi kilátásain, különösen egy kezdőén. Én az egyetlen lehetőséget a nagyon kemény nyomásgyakorlásban látnám. Ennek a legegyszerűbb és jogilag is tiszta módja a tömeges felmondás. Példát lehetne venni az orvosokról.
2021. nov. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%

#2es vagyok.


Én is ezt érzem mind a #7es. Egyre inkább az az érdek, hogy rosszabb oktatás legyen. Olyan szinten meg van kötve így is a kezem, hogy mit lehet tanítani és mit nem, hogy az röhej. Sokkal jobb és hasznosabb tantervet is össze tudnék állítani, de persze nem lehet... arra senki nem kíváncsi majd érettségin meg felvételin.

Kollégák közül is az kerül fentebb, aki párthű. Aki szeretne fejlődni, azt elűzi a rendszer.

És persze a társadalom is egyre jobban arra van hangolva, hogy ez egy könnyű és felesleges munka, amit nem kell megfizetni. Na akkor szerinted lesz valaha is normális bértáblánk?

2021. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!