Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri könyvelőként dolgozni?...

Megéri könyvelőként dolgozni? Milyen fizetés és az előrelépés a multiknál?

Figyelt kérdés
2021. nov. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudjuk, hogy neked megeri-e?
2021. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinek-kinek. Nekem megéri, én szeretem is ezt a szakmát. Igaz nem a multi-fél könyvelést, inkább a kkv-kat. Multinál az nem tetszett, hogy a részfolyamat részfolyamatát látod át max. Nagyon sok szép, hangzatos pozíció van, de a könyvelést úgy igazán sosem fogod ott megtanulni, max a cég saját eljárásait. De itt kell neked döntened, hogy mi a fontos. A karrier, vagy a tudás. Igen, kkv szektorban jóval kevesebb fizum lett, mint a multinál volt, viszont pár év alatt egy olyan biztos tudást és ismertségi kört ki tudtam építeni, hogy ma már vállalkozóként a többszörösét keresem a multis fizuknak. Épp ezért, először is azt kell eldöntened magadban, hogy mik a hosszútávú céljaid, milyen irányba akarnál továbbmenni. Ha mindenképp multiban gondolkodsz az sem baj természetesen, viszont ha nem vagy kiemelkedően jó, kitartó, vagy nem vagy valakinek a valakije, akkor pár év és 1-2 senior kinevezés után nem fogsz tudni továbbmenni a ranglétrán.
2021. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen a fizetés junior medior és seniorként?
2021. nov. 21. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Multinál az nem tetszett, hogy a részfolyamat részfolyamatát látod át max." --> Hát ez max az SSC-knél van így.

Én is multinál dolgozom, de teljes körű könyvelést végzek (könyvelés, adóbevallások, beszámolókészítés tartozik a feladatkörömbe)


De egyébként igaz, hogy könyvelőirodákban jobban lehet szakmailag fejlődni. Érdemes felsőfokú végzettséget szerezni és letenni az adótanácsadóit is. Néhány év teljes körű könyvelésben eltöltött tapasztalattal Budapesten a bruttó 700-800 ezer sem elérhetetlen, bár ehhez kell nyelvtudás is.

2021. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok. Nem ssc-ben voltam, hanem autóipari multinál. Voltak olyan kollégák, akik csak és kizárólag alvállalkozókat könyveltek, volt aki csak bankot, stb. Neked szerencséd van akkor, de nekem nem ez volt a tapasztalatom és nem is tetszett.

A bruttó 7-800 ezres fizu akár jól is hangozhat, de ezért is írtam, hogy mik a hosszú távú célok. Nekem az elején a könyvelőirodában 300-350 körüli volt a bruttóm (nem pest), ehhez képest tök jó a 7-800 ezer. Viszont azt látom, hogy én nagyjából <15 éve vagyok a szakmában, nagyrészt alkalmazott voltam, 3 éve vállalkozok. Most fele annyi munkával keresek közel háromszor annyit, mint az általad felvázolt multis fizu. Szóval nekem megérte pár évet úgymond kisebb fizuért gürcölni, mert ha maradok a multinál, akkor nem értem volna ezt el, amit. De ez emberfüggő is, nem mindenki alkalmas arra, meg nem mindenki akar önállóan, egyedül, vállalkozóként dolgozni. Plusz vannak akik imádják a multis légkört (feleségem is ilyen), nekem pl a hátamon állt fel a szőr tőle. Embere válogatja :)

2021. nov. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: uh akkor az úgy "kemény" lehetett. Amit leírtál, azt csak SSC-kben tapasztaltam, ezért is lepődtem meg nagyon.


Full kezdő könyvelők fizetése amúgy Pesten sem magas a könyvelőirodákban. Én 2021-ben is ilyen br. 350 ezres fizukról hallok (a br. 400 ezer ritka és kiemelkedőnek számít), de néhány év alatt szépen tud növekedni ez az összeg. Itt Budapesten sok a nemzetközi hátterű könyvelőiroda (Grant Thorton, Mazars, Apex Group, TMF, PS, PKF stb.) és az ilyen helyeken több éves könyvelői tapasztalattal el lehet kérni br. 600-650 ezret simán, de minél több plusz tud nyújtani az ember (+ nyelvtudás, adótanácsadói végzettség, BIG4-nál eltöltött évek) ez lehet több is. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján, de nyilván van olyan jelölt aki ennél többet, más ennél kevesebbet tud kialkudni.

2021. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!