Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha rosszul fizetőnek nevezünk...

Ha rosszul fizetőnek nevezünk egy munkahelyet, azt miért veszi sértésnek a vezetés?

Figyelt kérdés

Nekem volt egy kisebb kilépőinterjúm, amikor felmondtam.

Decemberben kezdek az új helyemen.


Ahol dolgoztam, az volt vele a baj,hogy túlzásba vitték "low cost" jelleget.Olyan volt,mint egy Tescos alma.Kívül szuper, belül meg rohad.Csilli-villi iroda, lazaság (papucsban dolgozás,nincs dress code) gyümölcsnap...stb, de melléje borzasztó szervezetlenség,káosz, rugalmatlanság és persze a szektorhoz képest alacsony fizetések, csekély emelések évente még jó teljesítmény esetén is.



A kilépő interjúmon tettem egy hasonlatot, nem kerteltem, megmondtam,hogy rosszak a fizetések, versenyképtelenek.

Illetve, hogy ha "régi világ" lenne, akkor ez egy női munkahelynek számítana, ugyanis régen a nők nagyon rosszul kerestek.

Sértődött, megvető pillantások követték.


Én el nem hiszem,hogy a vezetés és a HR ennyire burokban él,hogy azt gondolják, ez a szuper munkahely,ennél nincs is jobb...stb és nem tudják,hogy azok a fizetések versenyképtelenek.Miért jó ez a színészkedés?Oscart kapnak érte vagy mi?


2021. nov. 22. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

"Illetve, hogy ha "régi világ" lenne, akkor ez egy női munkahelynek számítana, ugyanis régen a nők nagyon rosszul kerestek."


Ez egy borzasztó buta megjegyzés, elég rossz bizonyítványt allít ki rólad.


Attól, hogy kilépő interjú, meg, hogy őszinte vagy, nem jelenti, hogy mindent mondani kell, ami eszedbe jut.


Persze valószínű, amúgy sem örültek volna a kritikának, főleg ha jogos. Kevés cég használja a kilépő interjún elhangzottakat önvizsgálatra.

2021. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez a női munka megjegyzés teljesen szükségtelen és offenzív volt.


Többször mondtam már kilépő interjún, hogy nem versenyképesek a fizetések, éd mindig megértő hümmögés volt a válasz. A cégek is ismerik a saját helyzetüket.

2021. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ők ismerik a klasszikus beszólást:

"...az női munka... csinálja a k... anyád!"

Az meg tényleg sértő.

2021. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nyilván, azért tettem a mondat elejére, hogy "ha régi világ lenne".

Ugyanis évtizedekkel ezelőtt, a szociban voltak azok a munkák,amiket főleg nők végeztek és annyira keveset kerestek,hogy nem tudtak volna megélni belőle.


Ez csak egy hasonlat volt,hogy gyengék a fizetések, változtatni kellene.

2021. nov. 22. 10:51
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugy erezted szukseges a megveto pillantasok miatt kerdest kiirnod ide?
2021. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5.

A kérdés lényege,hogy a vezetés és a HR miért színészkedik?Miért adják elő,hogy életed lehetősége,hogy ott dolgozhatsz?

2021. nov. 22. 10:58
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Marketingrol hallottal mar?
2021. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7#


A marketingben a Dacia nem akar Audi lenne,hanem tudja,hol a helye.

2021. nov. 22. 11:01
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Akkor csak siman igy tartja kedvuk.
2021. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Add meg a cég elérhetőségét és megkérdezem helyetted.
2021. nov. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!