Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként ennyi alapján...

Közgazdászként ennyi alapján mennyi lehetőségem, esélyem van átnyergelni az informatikába?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitel alapszakon végeztem, de gimibe matek-info osztályba jártam és a legtöbb régi barátom, ismerősöm programozó és/vagy mérnök, ezért elég sokat hallok tőlük belsős infókat. Vagy van olyan volt egyetemi szaktársam, aki elemzőként dolgozik bankban és ő mondta hogy a munkája 80%-a inkább áll informatikából, mint közgazdaságtanból. Jelenleg a munkám során egyáltalán nem dolgozom Excelnél komolyabb programokkal és nem is értek hozzájuk, csak hallomásból tudok ezt-azt. Első körben SQL, SAP? Később C#, Python? (Mennyire írtam a végén a programokkal most nagy hülyeségeket?) Ez nyilván egy többéves terv, de alapvetően az informatika irányába szeretnék elmozdulni.

28/F


2021. nov. 22. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Pedig a kozgaz jobban fizet mint az it azon resze amit te realisan elerhetsz
2021. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A legjobb barátom programozó és 28 évesen nettó 650 ezret keres. Villamosmérnökként végzett és 5 év tapasztalata van.
2021. nov. 22. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de o ert valamihez, te kb 0 rol indulsz meg azt se tudod milyen programozasi nyelveket kene tanulj, szoval neked kell kb 7-10 ev mire eljutsz ehhez a fizeteshez. Kozgazzal 6-7 evvel azert lazan meglehet a 600 nettot keresni...
2021. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a barátom kb. 22 évesen, végzős egyetemistaként kezdett el a nulláról foglalkozni a programozással érdeklődésből. (Volt egy darab programozás tárgya egyetemen és azon keresztül kezdte érdekelni.) Ráadásul még ez az első munkahelye. A konkrét programozási nyelvekről tudok érdeklődni, utánanézni és ki tudom találni min szeretnék elindulni szerintem hamar, most csak úgymond általános vélemények érdekelnek a terv realitásáról.


Én azt látom, hogy pénzügyi területen az átlagfizetés a magasabb, de inkább kevés ember extrém magas fizuja húzza ezt fel. Informatikai területen a medián fizetés sokkal magasabb, egy átlag random informatikus alkalmazottként többet kereshet, mint egy átlag közgazdász ha ugyanannyi előrelépési vágyuk, motiváció, képességeik, stb. van.

2021. nov. 22. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyet ertek veled, amugy meg tesztelokent lehet hamarabb kapsz melot, aztan atmehetsz programozonak ha nem tetszik. En tesztelokent 28 evesen jobban keresek mint a haverod, mondjuk en eleg karrierista vagyok...
2021. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági területen hosszútávon jobban jársz mint IT-val. Pár ismerősöm consulting cégeknél dolgoznak, különböző diplomákkal, elemző, pénzügy, supply chain és Junior-ként kerestek 450-550 nettó között Pesten. Ez 24-25 évesen. :D


IT akkor éri meg ha nagyon jó vagy programozásban és sok saját projekted van, tényleg értesz is a programozáshoz és képes vagy fejlődni, gyakorolni. Ha egy átlagos, IT-s leszel akkor átlagos fizetésed lesz.

2021. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 Még mindig én vagyok, csak elfelejtettem hozzátenni hogy ismerőseim és én is már mesterképzés alatt dolgoztunk különböző cégeknél gyakornokként. Én pl.: 1+ év gyakornoki tapasztalattal fejeztem be a mesterképzést, 2-3 cégnél, különböző pozikban. LinkedIn-en havonta kapok 2-3 megkeresést különböző cégektől és még csak pályakezdő vagyok. Specifikus területen vagyok (supply chain, sourcing / procurement) és különböző SSC-knél bátran kérhetek sok pénzt még ígyis pályakezdőként.


:D

2021. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért akarsz váltani?


Csak a pénz miatt? Nem biztos, hogy jól fogod magad érezni.


Vagy azért mert az IT-s állások között több olyan van ahol szabadabb az ember, munkaidő tekintetében?

Közgazdászként is vannak olyan állások, igaz kevesebb.



Mesterszakod még nincs?

Ha csinálnál egy közgazdász mesterszakot akkor azzal szignifikánsan jobb állásokat kaphatnál meg.

Izgalmasabb, szakmaibb, stb...

2022. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja és amit írtál, hogy ismerősöd aki szintén közgazdász és 80%-ben informatikából áll a munkája bankban elemzőként, azért ott meg kellene kérdezni, hogy milyen elemző is?


Mert vannak az adatelemzők ami tényleg elég IT-s dolog.


De mondjuk egy hitelkockázatelemző az éppen bőven gazdasági, nem sok informatikával.


Pénzügyi elemző az tág fogalom, takarhat olyat is, ami infósabb, de bőven klasszikus pénzügyi elemzést is, ami meg nem az.


Makrogazdasági elemzés (oké, nem PSZ diplomával persze) az nagyon gazdasági munka, totál nem informatikai.



Ma sok informatikai jellegű elemző állás is van, a klasszikus elemzők mellett, akik közgazdászok és olyan munkát is végeznek.


Egyébként a legjobb lenne vagy lett volna teljesen külön elnevezést találni az IT-sokra, nem elemző.

2022. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!