Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni laptopok...

Mennyit lehet keresni laptopok, PCk és alkatrészeik javításával / szervizelésével?

Figyelt kérdés
Ami legjobban érdekel azok az elektronikai javítások, de nem tudom, hogy meg is lehet-e élni pusztán ebből a tevékenységből, vagy érdemes mást is hozzátanulni.

2021. nov. 24. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
sokat nem
2021. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Végzettséged van hozzá?
2021. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek van klientúrája akkor lehet meg tud élni belőle, akinek nincs az nem.
2021. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Necces. Cégeknek általában megvan a leszerződött szervizük, annak a helyére nehéz bekerülni, a mangászemélyekből meg nem élsz meg, mert egyrészt javítás helyett inkább újat vesznek, másrészt húzzák a szájukat a költségekre, akkor is, ha jóval olcsóbb, mint újat venni.
2021. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet megélni belőle. Én régen azt csináltam mellékesként, hogy hibás cuccokat vettem, javítottam meg és eladtam. Átlagosan mondjuk egy CD lejátszó volt 1-2e ft, a javítás anyagköltsége 3-4e, és 15-20e forintért tudtam eladni. De a 2008-as válság után jobban odafigyeltek az emberek, ezért kevesebb dolgot selejteztek ki, így ez a business már nem életképes. Azóta csak hobbiból csinálom, de sajnos a hibás készülék is már majdnem aranyáron vannak, így csak sajátrészre érdemes javítani, eladásra nem.
2021. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Flex nevű cégnél dolgoztam laptop szervízesként csak egy érettségivel (infóból is érettségiztem, lehet azért vettek fel). Bruttó 330 000 ft volt a fizetésem plusz járt 15 ezer ft cafetéria.


Folyamatosan keresnek oda embereket szerelni/tesztelni diag.operátor, teszt operátor neveken. 2 műszak van 6:00-14:00 és 14:00-22:00-ig. Próbaidő után 1 nap alatt úgy emlékszem 12 gépet meg kell tudni szerelni legalább.


A szerelésnél csak alkatrészeket kell cserélgetni, forrasztgatni nem kell. Vannak szanaszét törött gépek, ahol pl monitort is cserélni kell, a zsanérok is elhajlanak..stb szóval kb mindenféle javítást meg kell tudni csinálni.


Beöltözve ESD köpenybe, papucsba, meg egy karszalagot kell viselni kábellel amit az asztal egy csatlakozójába kell dugni, hogy leföld magad, nehogy az elektrosztatika miatt kárt tegyél az eszközökben.

2021. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!