Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Háztartási gépeket kiszállító...

Háztartási gépeket kiszállító futároknak mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
5ezer ft-os szállítási díj mellé én nem nagyon szeretnék még borravalózni is, olvastam itt a gyakorin, hogy 1 vagy 2 ezres /fő, tehát ha ketten vannak, akár 4ezer ft is, amit én azért sokallok.

2021. dec. 3. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
En semennyit nem szoktam adni. Ok is mint masok csak a munkajukat vegzik
2021. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
van naponta mondjuk 20 címük, mindenhol kapnának egy ezrest/fő, azért kicsit túlzónak hangzik nekem.
2021. dec. 3. 07:55
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha leteszi a kapu elé akkor 0 (mert ez a dolga). Ha felcipeli a lépcsőn (ami nem lenne dolga) akkor 200-500, ha beviszi a lakásba és leteszi a helyére akkor több. Akkor jár neki, ha csinál valamit pluszban amivel neked segít.
2021. dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3, háztartási gép kiszállításának 5ezer forintos díja van, ami magában foglalja a gép kiszállítását és a régi elvitelét... és a címem nem az utca/lépcsőház, hanem emelet, ajtó.



és van lift a házban, amibe befér röhögve a gép.

2021. dec. 3. 08:06
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

4-es: hiába adod meg címként az emeletet/ajtót is, ettöl még a hivatalos lakcím az utca házszám.


A futárok az elsö zárható ajtóig kötelesek csak vinni az árut, ami a legjobb esetben a lépcsöház ajtaja, az elé lehetetik a rendelést.

Amit ezen túl tesznek, az szivesség részükröl, és ezt illik honorálni.

2021. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó nélkül felhozzak az emeletre a cumot amit én tuti nem bírtam volna, akkor 3-5000t szoktam adni, legyen jó napjuk.
2021. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

asszem szakmát váltok, ha ilyen bőzekű ezekszerint mindenki :D


Egy nap akkor lazán összeszednek 30ezernyi borravalót akkor :).

2021. dec. 3. 09:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hűtőnél és mosógépnél is adtam 1000 -et, mert a kiskocsiján áttolta az egész udvaron át, pár lépcsőn át be a házba, utána az adott szobába.


Neki 4-5 perc, nekem meg nincs kiskocsim... :)

2021. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk amikor hozták a radiátorokat, ami a cégtől ingyenes szállítással jött, és hát egy eu raklapon jött, az ember szó nélkül békán behúzta a garázsba ami a kaputól 30m. Nyilván megkérdeztem hogy mivel tartozunk érte, azt mondta ez a munkája, ezért kapja a fizetést, nyár lévén jó meleg volt, mondom hideg vizet elfogadnak-e, az elfogadták, tehát kaptak 2 jó hideg üveg ásványvizet majd mentek is tovább. A teherautó rakterébe benézve kb. a miénk volt a legnehezebb.
2021. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%

Semennyi borravalót nem szükséges nekik adni.


Aki mazochista alkat, bátran adjon bőven jattot, de akkor nekem is naponta.


Ha egy kiszállítónak adsz jattot, ugyan miért nem méltatod erre a bolti pénztárost, a polcfeltöltőket a hypermarketekben, a banki back-office- ban görcölő jómunkásembereket, ..... és legfőképp engem ?

2022. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!