Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebből lehet valami hátrányom...

Ebből lehet valami hátrányom gyakrnokként?

Figyelt kérdés
Két hónapja gyakornok vagyok egy multinacionális cégnél. Viszonylag sok órám van az egyetemen, de nagyrészt senkit se érdekel, hogy ki jár be és ki nem. Emiatt is mertem munkát vállalni. Most viszont több felsőbb évestől is hallottam, hogy a következő félév nagyon húzós lesz és az órák nagyrésze katalógusos. Ha így alakul és emiatt nem tudom vállalni a mostani 25-30 órát, akkor gondolom ott kell hagynom a munkát. A későbbiekben ez nagyon nagy hátrány? Fél évet ígértem nekik legalább, így viszont sajnos nem rajtam múlik.

2021. dec. 4. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Későbbiekben hol?

Ha teljesen megszünteted a munkaviszonyt, akkor nem hátrány. Mert senkit nem fog érdekelni, hogy egyetem alatt miért hagytad ott az első gyakornoki helyed (ha megérdezik elmondod a valós indokot, nem tudtad összeegyeztetni a munkát és az órarendet, ez teljesen elfogadható) Ha ennél a cégnél terveznél maradni, akkor meg korrekt, egyenes kommunikáció. Lehet gondolkozni kevesebb órában, rugalmas munkarendben stb.

2021. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mit igértél az nem számít, csak az, hogy mi van a munkaszerződésben. Nem szabad, hogy gondod legyen belőle amúgy. Ez ilyen.
2021. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!