Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A helyemben elkezdenétek a...

A helyemben elkezdenétek a karrieretek itthon, vagy pedig pár év külföldi munkával kifizetnétek az adósságokat, gyűjtenétek egy kis extra pénzt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

24 évesen kezdtem az egyetemet és most 28 évesen fejezem be. Pénzügy-számvitelt tanultam. Az utóbbi években ismerős révén nyaranta kijártam dolgozni Angliába egy mezőgazdasági céghez, ahol adtak szállást is és 2-3 hónap munkával majdnem ugyanennyi pénzt tudtam hazahozni millió forintban az aratás miatti 6x12 (vagyis 72) órás munkahét miatt és mert kb. semmire nem kellett költeni a keresetből csak kajára és repjegyre. (Idén nyáron 3 hónap alatt 7000 fontot, tavaly 2 hónap alatt 4500 fontot kerestem.) Lett is Angliába letepedetti státuszom most nyáron, tehát én ezután is úgy tudok jönni-menni, mintha még EU tagok lennének.


Van viszont 3 millió forint diákhitel tartozásom, illetve némi családi segítséggel idén tudtam lakást is venni, ehhez viszont kellett felvenni 5 millió ft lakáshitelt is, így most bár a törlesztők elég alacsonyak (lakáshitel 40 ezer, diákhitel 15 ezer lesz), azért azt érzem viszonylag sok tartozásom van, főleg hogy pályakezdőként egyelőre az első 2-3 évben nem lesz hű de sok a fizetésem (200-250-nek már nagyon örülnék). A lakásba én is adtam bele a saját pénzemből, szóval most lecsökkent 1 millióra a félretett pénzem. Ezért gondolkozom azon, hogy kimennék 1-2 évre dolgozni folyamatosan Angliába és az ott megkeresett pénzből előtörleszteném a tartozásaimat. Évente egy 4-5 millió forintot félre tudnék tenni ott kint dolgozva, tehát 2 év alatt le is tudnék minden tartozást. Ti kimennétek a helyemben? Vagy kezdjem el most itthon a karrierem, ne várjak tovább? Magyarországon szeretnék élni hosszú távon nézve.


2021. dec. 9. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Anyagilag megéri, karrir szempontjából nem... Ott max mosogatni fogsz
2021. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1. Kb. eltaláltad. Oda mennék ki céghez ahol eddig is dolgoztam és egy gabonatelepen kell kb. sepregetni, szerelni, portáskodni és hasonló munkákat végezni.
2021. dec. 9. 08:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyu, itthon elmész egy céghez, kb 1-2 év tapasztalat és megvan az a lóvé...
2021. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jobb ha a karrieredbe fektetsz.

Kihagyás után nehezebb munkát találni és megint abban a helyzetben leszel, hogy 200-250 nettónak is örülni fogsz. Viszont szakmán belül eltöltött 2 után már emelkedhet a fizetésed és mászhatsz magasabbra.

Ha mindenképp ki akarsz menni, nem opció szakmán belül elhelyezkedni kinn és az itteni lakást kiadni? Azzal a hiteled törlesztője le is van rendezve arra az időszakra és szakmai tapasztalatot is szerzel.

2021. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha még az az egy milliót befizetnéd a Diákhitelbe? Az nem opció?
2021. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!