Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 1.5 milliós fizetést...

Nettó 1.5 milliós fizetést otthagyni, ahhoz mekkora stressz kell?

Figyelt kérdés

Egy nő mondta hogy 15 évig autóipari multinál dolgozott vezetőként,és ekkora volt a fizetése, de aztán otthagyta mert olyan sok volt a stressz.


Basszus annak brutális stressznek kell lennie, hogy ilyen fizetésre nemet mondj.



2021. dec. 13. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi a kérdés?
2021. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el van az a pont, amikor az ember fizikai és mentális egészsége, szociális élete többet ér. 15 év vezetői pozíció nagy felelősséggel és sok stresszel jár. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol kezdett kikészíteni és ez ment az életem más területeire is, eü gondok, álmatlanság, nem tudtam sose kikapcsolni, a párommal se voltam elég toleráns, minden és mindenki idegesített. Aztán kiléptem ebből a helyzetből és szépen visszaálltak a dolgaim, újra tudtam lazulni, nem voltam mindenen befeszülve, eü gondok is elmúltak. Azért ha nem is végig volt 1,5 millás fizu, azért ennyi idő alatt tudott annyit félrerakni, hogy ne okozzon gondot egy váltás.
2021. dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, hogy ha az illetőnek már meg van minden olyan az életében ami nagy anyagi ráfordítással jár, fele, kétharmad ennyiből is fenn lehet tartani azt az életszínvonalat. Havi ~5-600 eft-ot (mondtam egy összeget) nem biztos hogy megér a stressz, hogy ha van az életminőség fenntartásához elegendő jövedelem.

Pályakezdő koromban dolgoztam egy gyártó cégnél. A forgácsoló műhelyben egy ~55-60 közötti fazon dolgozott, magas szintű szaktudással, és volt egy karizmája, tekintélye, de kétkezi munkás volt. Korábban üzemvezető volt egy multinál, bőven 7 számjegyű fizetésért. A karrierre ráment az egészsége, volt egy infarktusa és egy agyvérzése. Az infartus után mondta azt hogy oké, ebből elég. Pihent egy évet, és utána került az egykori munkahelyemre nettó 250-ért napi 6 órában mint gépi forgácsoló szakember. Volt szép nagy háza, autója, bőséges megtakarítása, a 60-as éveire újra boldog ember lett stresszmentes munka mellett.

Szintén korábbi munkáltatóm volt egy fazon, felépített egy céget aminek 600 milliós nettó árbevétele volt. Nagyon jól éltek a családjával. Azt mondta ő is hogy elég, ezt nem csinálja. Azóta alkalmazott szoftverfejlesztő egy KKV-nál. Most sem keres rosszul, de a bevétele töredéke az egykorinak. Ahhoz elég a jövedelme hogy az életszínvonalát fenntartsa.

2021. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon latszik h sose dolgoztal sok penzert stresszes kornyezetben napi 10-12 orakat... Az meg a masik hogy ha 1.5 van valahol akkor mashol konnyeden megkapod az 1.1-1.3 at, es ha mondjuk találsz egy helyet 1.2 ert ahol negyed annyi stresz van, napi 2-4 oranyi meloval akkor siman otthagynad te is nem?
2021. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ennyi idő alatt gond nélkül összeszedsz akkora megtakarítást, hogy befektetésként megélsz belőle családostul

2. Máshol lehet fele ennyi stresszért megkap 1-1.2 millát alkalmazottként is. Arról nem is beszélve, hogy ilyen tudással gond nélkül elmehet szabadúszó management consultantnak, napi 300k-ért. Dolgozik néha pár hetet, és megkereste az éves fizuját. Én hasonlóan csinálom, igaz nem keresek ennyit, csak látom a trendeket.

2021. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Nyilvan ilyen tapasztalattal talal hasonloan fizeto allast mashol, nem szobalanynak megy el netto 200-ert…
2021. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

# 4


szerencsére soha és remélem soha nem is fogok

2021. dec. 13. 09:20
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Oke, hogy otthagyta, de mennyiert hagyta ott?
2021. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én főnököm is most mondott fel. Féléve kapott szívinfarktust. Hatalmas stressz érte, aki soha nem dolgozott ilyen munkakörben, vagy nem látta nap, mint nap testközelből, fogalma sincs, milyen ez.


A nagyfőnök mindent megígért, hogy maradjon, bármennyi pénzt kérhetett volna a főnök, bármilyen rugalmas munkarendet, de nem marad. Sokkal fontosabb a nyugalom és az egészség. Az utóbbi pár hónapba, miután visszajött táppénzről, folyton azt mondogatta, mennyivel jobb lenne zöldséget árulni a piacon, vagy telefonokat összerakni egy gyárban. Ahol semmi, nulla felelősség van. Műszak végén lerakod a melót, és mehetsz haza.


És tudod, azt felejted el, hogy aki valaha millió fölött keresett, vélhetően keresett szakmája van, kiválóan ért is hozzá, két perc alatt talál másik melót.

2021. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én otthagytam,.illetve vállalkozás volt és úgymond magára hagytam.


Tökéletesen megelek így is.

2021. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!