Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki közigazgatásban dolgozik...

Aki közigazgatásban dolgozik jogászként, az tehet szakvizsgát?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy minimum 3 év "joggyakorlat" a szakvizsga előfeltétele. Egyes helyeken azt is olvastam hogy ennek olyan helynek kell lennie, ahova "csak okleveles jogászt vesznek fel". (Ha jól értelmeztem)


A közigazgatás viszont jellemzően nem tűnik az utóbbi kritériumnak megfelelő helynek, értem én itt azt hogy a jogászok együtt dolgoznak nem jogász munkatársakkal is.

Így például a gyámügyi, vagy hatósági osztályon van jogász is, és nem jogász is.

Én mégis most azt hallottam, hogy erről a 2 területről is el lehet menni jogi szakvizsgát tenni.

Ti erről mit tudtok? Kormányhivatal járási hivatalában hatósági vagy gyámügyi területen dolgozó tehet a későbbiekben jogi szakvizsgát?



2021. dec. 16. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A szakvizsgázott és okleveles jogász az nem ugyanaz. Onnantól, hogy te megkapod a diplomádat, a szakképzettséged okleveles jogász lesz, szakvizságtól függetlenül (ld. 18/2016 (VIII. 5.) EMMI rendelet). Egyébként lehet szakvizsgázni közigazgatásból is, annyi a kritérium, hogy okleveles jogász végzettséghez kötött feladatkörben kell dolgoznod.


[link]

2021. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"annyi a kritérium, hogy okleveles jogász végzettséghez kötött feladatkörben kell dolgoznod"


Éppen ez a rész a kérdéses, mert olyan munkakörök vannak itt amiket bárki elvégezhet, bármilyen végzettséggel. Tehát ritka hogy jogász van itt. Mégis, aki jogász, attól azt hallottam hogy innen is lehet szakvizsgára menni, és ez ilyen ellentmondást hozott létre bennem, ezért tettem fel a kérdést itt.

2021. dec. 16. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet! Ez olyan pl mint az Adatvédelmi tisztviselő, a Compliance Manager, vagy az Integritás tanácsadó. Egyik se csak jogász lehet, mégis elfogadják szakmai gyakorlatnak. Pl az is megoldás szokott lenni, hogy a munkáltató nyilatkozik hogy jogi feladatokat láttál egy jogász ( szakvizsgázott) felügyeletével.
2021. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem túl egyértelmű, mert persze a jogi egyetemen egy szó nem esik erről.

Én az adótanácsadásnak jártam utána, több munkáltató is mondta, hogy le tudják igazolni, de az IM jogi szakvizsga osztálya is azt mondta, hogy elfogadják, ha a munkáltató leigazolja, szóval szerintem a közig is simán belefér, ha jogi munkát végzel.

2021. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!