Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Évente kb hány betegszabi a...

Évente kb hány betegszabi a "normális"?

Figyelt kérdés

Ami esetén még nem vagyok munkakerülő.


Átlagban félévente 1 hétnyi betegség, megfázás még belefér?



2021. dec. 27. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Félevente másfél-két hetet vagyok "beteg". Állami vállalat, teljesen elfogadott. Akik maszekban vállalkozást visznek évi 3-4 hónapra iratják ki magukat.
2021. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

0.

Viccet félretéve.

Aki félévente 1-1 hét betegszabadságra megy megfázás miatt, az több mint problémás. Két lehetőség van, vagy nagyon gatya az egészségi állapota, tényleg beteg, viszont akkor más dolgok miatt is rendszeresen kidől. A másik, hogy tényleg munkakerülő és igényli azt a plusz 2 hét szabit, amire nincs törvényes szabadsága

2021. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk valamit:

- amikor megbetegszel, akkor a betegség első 15 napja a betegszabadság, aminek a kifizetése a munkáltatót terheli. EZ NEM VALÓDI SZABADSÁG, táppénzes papír kell hozzá.

- a 16.-ik naptól kezdve pedig az OEP fizeti.


Nincs olyan, hogy ennyi meg annyi belefér, ezt munkáltatója válogatja: van, ahol próbaidő alatt lévő dolgozónak azonnal felmondanak, van, ahol nem. van, ahol belefér...

Gyermekem 3 éve dolgozik: egyszer volt 1 napot, egyszer pedig covid miatt 2 hetet. Ennyi. Őt nem akarják kirúgni :-)

Ha VALÓBAN beteg vagy, akkor meg mindegy, nem kell menni dolgozni és összefertőzni másokat.

2021. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én évente kétszer hetet szotkam "beteg" lenni. Egyszerűen nekem nem elég az évi 22 nap szabadság. Sose volt ebből problémám.
2021. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Én egyik hónapban 5 hétköznapot vagyok táppénzen.

A másik hónapban meg 5 napot szabin.


Tehát minden hónapban csak 3 hetet dolgozok. Ez évi 3 hónap kiesés um. a munkáltatónak.


Nem rúgnak ki, mert csak selejtet találnának. Ez a többi munkakörnél ki is derült.


Tisztán a havi nettó 450 mindig megvan átlagban.


Elégedett vagyok, nem érzem magam elveszettnek a mókuskerékben.

2021. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam beteg lenni szerencsére. 7 éve dolgozok, egyszer voltam táppénzen műtét miatt 2 hetet. Szabi elég szokott lenni, ha nagyon besokallok akkor nem vállalok hétvégi túlórát.

Félévente 1 hét betegség szerintem nem gáz, örülnék ha nálunk a cégnél mindenki csak ennyit volna beteg.

Akinek kisgyereke van annak félévente 2-3 hét is "normális".

2021. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!