Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért szorulnak sokan arra,...

Miért szorulnak sokan arra, hogy ismerősök révén találjanak munkát? Ismerős nélkül, egyedül magukra támaszkodva nem találnak, ismerős nélkül sehová nem kellettek?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert ahol van ismerős ott nagyjából ki tudod puhatolni előre, hogy még is milyen helyre fogsz menni, nem zsákbamacska.


Aki ismerős nélkül nem kell sehova, az ismerőssel miért kéne? Azért veszik fel a gyárba csavarozni, mert ismeri a másik jóskapiska csavarozgatót? Hagyjuk már a hülyeséget. :D

2021. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
*jóskapista
2021. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem csavarozó munkára gondolok, inkább multikra IT, pénzügy, marketing, HR, logisztika és társterületeire.
2021. dec. 28. 09:28
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ugyan az.


Ha nem kellettek sehova ismerős nélkül, miért kellenének bárhova csak mert ismernek valakit?

2021. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Példa például, hogy mert addig nem kellettek, be se hívják őket interjúra, de ahogy lett kapcsolat, ismerős, egyből lett interjú is, munka is.

Vagy nálunk is volt olyan, hogy felvettek volna valakit, de jött egy főnök, hogy itt lenne az unokahúga és inkább őt vették fel, szóltak az előző jelöltnek hogy inkább sztornó, ne jöjjön.

2021. dec. 28. 09:41
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Putri magyar kkvkben ez megy. Normális cégeknél nem azért kerül kb egymillióba egy ember toborzàsa, hogy aztán felvegyék a főnök analfabéta unokahúgát.
2021. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez inkább fordított, a munkáltató jobban bízik olyanban, akit belsős ajánlj, kevésbé zsákbamacska.


Egyébként pedig ezt hívják kapcsolatépítésnek.

2021. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Volt már vagy 7 munkahelyem, ebből 2 volt, ahova nem ismerősöm keresztül kerültem be. Nem lobbizott egyik sem, hogy már pedig engem vegyenek fel (sose vártam el), de könnyebben kaptam egy esélyt interjúra, ahonnan már önerőből jutottam be.
2021. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha kepzed magad es jo vagy a szakmadba talalni fogsz munkat, nem olyan komplikalt ez...
2021. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy képezd magad?

Akiket írtam fentebb jóval kevesebbé képzettek és gyengébb gyakorlatúak, mégis a kapcsolat, ismerős miatt őket vették fel, a képzettebbel, gyakorlottabbal szemben ( láttam a cv-t vagy ismertem mindkettőt).

2021. dec. 28. 10:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!