Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik minden kérdés alá odaírjá...

Akik minden kérdés alá odaírják, hogy "inkább tanulj", felfogják hogy ez nem reális legtöbbször?

Figyelt kérdés

Minden kérdés alá odaírja valaki, ahol nem havi 400ezret keresnek, hanem például magyarországi átlagosabb 220ezret, hogy " inkább tanulj, képzed magad, akkor majd lesz jobban fizető állásod" és hasonló kliséket.


Szerintem ez nem reális egy átlagos embernek, aki felnőtt korban szakma/végzettség nélkül van. Itthon halálradolgoztaták az embert, hogy képezze magát mellette? Nem engednek el munkahelyről, ha pl. hétköznap van oktatás. Sőt, direkt keresztbe tesznek, hogy ne tudd képezni magad.


50es-60as években volt ennek alapja, hogy odamentél egy gyárba, beálltál melósnak, ott betanítottak tegyük fel villanyszerelőnek (ahogy nagyapámat is). Dolgoztál és tanítottak közben. Ilyen ma már nincs.


Mai világban egyből 3-4 év szakmai tapasztalatot várnak el frissen kikerültektől is.


Van akinek meg egyszerűen nem áll rá az agya az egyetemi tananyagra, főleg az elavult magyar rendszerre.



Mi a véleményetek erről?



2021. dec. 28. 12:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
En leszarom.
2021. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%

A tanulással nem tudok kötekedni, mert aki általánosban/gimiben letette az alapokat jó jegyekkel az ingyen megy egyetemre gyakorlatilag.....

A világ nem igazságos, "nem áll rá az agy a tananyagra" sajnos nem kjfogás. A semmire egy munkáltató sem fog fizetni.

2021. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
4%
Ne is tanulj, tényleg értelmetlen. 16 évesen kezdtem melózni, azóta vállalkozó vagyok, azt pancser osztálytársak meg alkalmazottak. Dől a lóvé, marihuána minden nap, közben jó nők
2021. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
98%

"Szerintem ez nem reális egy átlagos embernek, aki felnőtt korban szakma/végzettség nélkül van. Itthon halálradolgoztaták az embert, hogy képezze magát mellette? Nem engednek el munkahelyről, ha pl. hétköznap van oktatás. Sőt, direkt keresztbe tesznek, hogy ne tudd képezni magad."


Kifogás. Azok közül is a szar. Egyrészt ha hagyod, hogy halálra dolgoztatnak, akkor buta vagy, ha nem váltasz. Igen, ez esetleg (még)kevesebb pénzzel járó munkahelyet fog jelenteni. Gondolkodj hosszú távon. Pl most keresel "halálra" dolgotatava 220-at. Tegyük fel, hogy ebből valahogyan össze tudsz spórolni egy tanfolyamra mondjuk 1 év alatt. A következő 1 évre elmész dolgozni 150-ért, ami mellett el tudod végezni a tanfolyamot. Kezdőként utána persze nem fogsz túl jó pénzért elhelyezkedni, mondjuk 200-ért, de már valószínűleg nem halálra dolgoztatva. Néhány év alatt pedig eléred a pl a 300-at. Nem dolgozod halálra, és valószínűleg ott még mindig nem érted volna el a 280-at sem. A probléma ott van, hogy az emberek nem tudnak (nem akarnak?) hosszú távon gondolkodni. Abból a mókuskerékből viszont sosem lesz kiút, és csak saját magán tud segíteni az ember.

2021. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem meg de reális, 3 műszakban dogloztam, 1 éves volt a gyermekem és e mellett tettem le a ccna vizsgát amivel később elindultam, minden meg lehet csinálni csak tenni kell érte.
2021. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
10%

" A következő 1 évre elmész dolgozni 150-ért, ami mellett el tudod végezni a tanfolyamot. "

És milyen csoda tanfolyam az ami 1 szaros év alatt elvégezhető és ér is valamit a piacon? na mi az áruld már el!!!


Egy szaros mérlegképes is 2 éves, és totál kezdőként a kutyának se kellesz és még az is 2 év!!

Egy bsc diploma 3 ÉV!! Egy bsc + Msc páros együtt 3+ 2 év = 5 ÉV!!


1 év alatt mi az a csoda tanfolyam áruld már el!

2021. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
PL egy CCNA, VCP, MCSA, hasonló it certificate simán megvan egy év alatt és azért elég jól el lehet vele helyezkedni.
2021. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


tesék itt vannak a linkek, hogy nem csak a levegőbe dumálok.

2021. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
11%

És MIBŐL FIZETEM HM? A nettó 111ből? És még éljek is?


meg aztán: ez egy adott terület. És akinek ez nem pálya? Az akkor akassza fel magát?

2021. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
6%

Tanfolyamdíj 720.000 ft.


Vizsgadíj 80.000 ft

Modulzárók 4x 50.000 ft.


AHA!! ÉS MIBŐL?????

2021. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!