Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jövedelmező manapság...

Mennyire jövedelmező manapság taxizni Budapesten? Mennyire nehezíti a munkát, ha nem ismerem a várost(nyilván navigációt használnék)? Nem annyira régen költöztem ide, jogsim van, de elég unalmas a jelenlegi munkám és jött ez az ötlet.

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Egy taxisnak külön jogosítvány kell. A menőbb taxicégek felvételiztetnek. Vizsgázni kell az utcanevekből, és elvárják, hogy elegánsan jelenj meg minden nap, tiszta autóval, ami nem lehet idősebb 10 évesnél. Ugye sárgára kell matricázni vagy fényezni, és fizetni rengeteg mindent. Kata, taxitársasági díj, autó utáni sokkal drágább kötelező, esetleg casco, és minden autóval járó költség.


Vannak olyan cégek, ahol szinte nincs elvárást (pl: bolt), őket nem érdekli annyira, hogy tudod-e az utcakat, vagy hogy milyen a stílusod, megjelenésed, amíg nem kapsz sok negatív értékelést az utasoktól.


A covid miatt egy éve csak 2 naponta engedték menni az autókat( páros/páratlan rendszám alapján), mert eltűntek a turisták, home office lett sok helyen, stb, és alig volt meló.


Megéri taxizni, de idő mire kitanulod rendesen. Ha leütsz egy címet és nem érsz ki időben, büntetést kapsz a cégtől.

Csinálni kell, ha heti 5-6x mész 8-10 órát, akkor meg tud maradni a havi 300-400 ezer ft környéke.


Viszont ha lesérülsz, szabit veszel ki, lustálkodsz, nyaralsz, akkor is fizetni kell mindent ugyan úgy. Illetve az autóval is lehet műszaki gond bármikor, ami duplán minusz.


Sokan bérelnek inkább. Egyre több a lehetőség erre is, napi 20-25 től már lehet találni jó autókat, akár teslát is, de akkor addig nem mész haza aznap, amíg nincs meg alaphangon 45-50 ezer ft, különben minuszos a nap.


Sokmindent kihagytam, mert nem vagyok taxis, de a családomban van aki foglalkozik vele lassan 10 éve.

2021. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Heti 5-6x 8-10 órával csak havi 300-400? Ez nekem nagyon kevésnek tűnik, a taxisok pont nem azok az emberek, akik szarért húgyért elmennek dolgozni.
2021. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten taxisok megkeresnek netto havi 1 milliot.

Biztos forrasbol tudom

2021. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nekem is furcsa lenne ha Pesten 300-ért dolgoznának a taxisok 8-10 órát 6 napban. Egy gyárban többet keresnek heti 5 nap 8 órában.
2021. dec. 30. 00:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Melyik az a budapesti, vagy környéki gyár, ahol több mint nettó 300-at adnak? Jó a nettó 300 is akár.
2021. dec. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Üdv, mindegyik.
2022. jan. 2. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Continentalban tudok olyanokról, aki 4-5 éve nettó 140-et kaptak. Kizárt, hogy az most 300 lenne... Mégis miért fizetnének soron dolgozóknak ennyit?
2022. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor a kedves ismerősöd teljesen hülye. Egy utolsó borsodi gyárban elhoznak 200 körül nettóban.
2022. jan. 4. 22:58
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 tévedsz.
2022. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor valamilyen nem emberi módon én ennyit kerestem a betanított gyári munkával, lehet hogy akkor túlfizettek :)
2022. jan. 7. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!