Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Távmunkában dolgozók, a...

Távmunkában dolgozók, a szobára milyen követelmény van,amelyben dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nem az állandó home office-ra gondolok.

Szóba került, hogy átvennének távmunkára.

Köszönöm szépen a segítséget


2021. dec. 29. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Távmunka=home office
2021. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerlek definiald mi a kulonbseg a home office es a tavmunka kozott.
2021. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Távmunka esetén külön szerződést is kell módosítani. Benne kell lennie az állandó munkavégzés helyének is. Le is fényképezik a szobát, ha beszereltek mindent. Csak azt nem tudom, hogy különálló szobának kell-e lennie és hány nm lehet.
2021. dec. 29. 20:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Illetve még a szerződésben az is benne van, hány százalékot lehetsz bent az irodában. ( Havi 3-4 nap )
2021. dec. 29. 20:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez munkavédelmi szempontból fontos a cégnek..
2021. dec. 29. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
A férjem szerződésében az iroda címe szerepel, de heti 5 nap HO-ban dolgozik, már a covid előtt is így volt. Millió dolognak meg kell felelnie a szobának, fotókat is kellett küldenie. Külön, kulcsra zárható szoba, kintről az utcáról ne lehessen látni a monitort, ergonómikus szék, poroltó - viszont sosem ellenőrizte még senki és valójában a nappaliban dolgozik.
2021. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként a remote working és a home office között tényleg van különbség, viszont cserében össze vissza használja mindenki, gyakorlatilag szinonimák lettek (szerintem).


Ez a poroltó stb. ez nagyon beteg, jót nevettem rajta.



Formális elvárás nincs, informálisan annyi, hogy legyen rend benne és nyugalom (csend). Egyébként alapvetően ha videó chat-ben kommunikálunk külsőssel, vagy cégen belül nem saját csapatba lévővel, akkor egy virtual backgroundot használunk, amin céglogó és név+beosztás szerepel és egy szép irodai környezet.


Infrastruktúrával kapcsolatosan:


Választhatok néhány évente egy új asztalt és széket, fülhallgatót, egyéb technikai eszközöket kapok/kapunk.

2021. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Azt, hogy a te cégednél milyen követelmények vannak a szobára, innét nem tudjuk megmondani, tőlük kérdezd meg - ez cégenként és munkakörönként más lehet.

Nálunk ezt úgy csinálták, hogy már a járvány előtt is lehetett kérni, hogy valaki dolgozhasson "nem az irodából", ez valóban munkaszerződés módosítással járt, és voltak valami teljesen életszerűtlen feltételek (légköbméter, asztalfelület, hány és milyenfajta konnektor stb.) amik papíron le voltak írva, de a kutya nem foglalkozott velük, fényképezni meg végképp nem fényképeztek semmit, aláírta az ember a papírt és ennyi volt.

2021. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Hangsúly azon volt, hogy balesetmentes legyen.

Elég egy sarok ha egyedül lakik az ember.

Megszabták milyen bútorokat vegyek és állták a költségét.

Szinte ugyanolyat mint az irodában van de lehetett más a színe.

Megrendeltem interneten, cég nevére kértem áfás számlát, kihozták aztán összeraktam és beküldtem HR-re a fényképét hogyan fest.


Szempontok aminek meg kellett felelni:

Állítható irodai szék.

Egy ránézésre masszív asztal.

Kensingtonnal kikötött laptop.

Ne legyen keresztbe-kasul a lábamnál a kábelköteg.

Nagyjából akkora hely kellett, hogy a székkel hátra gurulva fel tudjak állni ne verjem be a fejem semmibe és kétoldalra kinyújtott kézzel ne érjem el mindkét falat egyszerre.

Kellett még poroltó, elsősegélycsomag, füstérzékelő és CO jelző.

2021. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ascelpius ***** válasza:
81%
Nekem az asztalról, székről, nem cég által biztosított elektronikus berendezésekről (én esetemben +1 monitor és hangszóró) kellett képeket csinálni, illetve hol tudom elzárni a gázt és az áramot
2021. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!