Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt aki kisboltban dolgozi...

Van itt aki kisboltban dolgozik alkalmazottként?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagy áruháznál vagyok eladó. Kasszázás, árufeltöltés stb. Ezelőtt még nem dolgoztam boltban, találtam egy másik lehetőséget, amely egy kisbolt lenne. Kíváncsi lennék, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak, melyiket szeretitek/szerettétek jobban.

Fizu között van húszezer forint eltérés, viszont előbbihez képest nem össze vissza van a munkaidő, hanem rendszer van, vasárnap zárva is tart. Próbanapra megyek, így úgyis könnyebb lesz a döntés. Meg tényleg a kíváncsiság miatt érdekelne mások tapasztalata. Én pl kisboltban lehet jobban eltudnám magam képzelni, mint itt a multinál.

Köszi, ha válaszoltok. :)



2021. dec. 29. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Én tom marketben dolgoztam.... Nincs rendes bejelentés, ergo nincs tb-d... A legtöbb kisboltnL ez van... Ha szereted az embereket, a pörgést(kiszolgálás, áru átvétel, esetleg rendelés, pakolás, figyelni,h nem e lop a vásárló,szavatosságok ellenőrzése stb), akkor neked való. Én inkább multiban dolgozom
2021. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. :)
2021. dec. 29. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi egy kisbolt vagyunk. Nagy önállósága van az alkalmazottunknak, de nagy a felelőssége is. A jövedelmét befolyásolja a forgalom, amit viszont befolyásol az ő talpraesettsége.
2021. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Ki pontozta le a válaszolókat?? Igazuk van.... Főleg a nincs normális bejelentés terén.....
2021. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én mindenkinek zöldet adok, hiszen véleményt kértem. De van, akinek ez jó szórakozás. Nektek köszi a válaszokat. :)
2021. dec. 30. 04:16
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Jó, ha tudod: a magyar munkajogban nincs "próbanap", mint fogalom. A KKV-k világa persze más, ebből is látszik. Gondolom, munkaruhát nem fog biztosítani a főnök a próbanapra, fizetést sem kapsz, pihenőidő sem lesz és ha elfogadod az ajánlatát, később is ez lesz az általános.
2021. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbanap fogalom valóban nincs, de az teljesen legális, hogy valakit pár napra alkalmaznak egyszerűsített foglalkoztatásban, amíg a munkavállaló és a munkáltató eldönti, mennyire felelnek meg egymásnak, s utána mehet a munkaszerződés.
2021. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: valóban, ez létezik és működhet. Viszont a "próbanap" kifejezés általában nem ezt szokta jelenteni, hanem a fizetés és bejelentés nélküli okosítást.
2021. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor én írtam rosszul a kifejezést , mert be jelent aznapra, fizeti.
2021. dec. 30. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!