Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyermektelen, 25 év felettiek,...

Gyermektelen, 25 év felettiek, Ti nem tartjátok igazságtalannak az SZJA visszatérítést, ill. a 6/3 milliós támogatást?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ez egy nagyon komoly kiadás az államtól. Illetve ha beüt ebből és a többi extra kiköltezès miatt egy magasabb hiány, akkor mi is akik gyermektelenek és 25 év felettiek biztosan részt veszünk a közös teherviselésből. (Több adót kell fizetnünk ès az ebből fakadó inflàciót is el kell fogadnunk egy szó nelkul, amit én főleg az építőiparban vettem észre.. Ez szerintem nem méltányos így. (Én magyar viszonylatban sokat keresek, ezért teszem fel itt a kérdést, vagy más nem érzi ezt gáznak!?) 34 éves férfi vagyok. Vas megye, havi 1-1.5 Milla nettó.

2021. dec. 30. 22:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
22%
Hát figyelj, ha betölti valaki a 25-öt, akkor állást kell váltani, vagy béremelést kérni.
2021. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Megértetted a kérdésem lényegét :-D
2021. dec. 30. 23:02
 3/47 anonim ***** válasza:
21%

Miért nem tartod méltányosnak?

Egy egyedülálló gyerektelen vagy egy gyerektelen pár az egész fizetését csak magára költi.Sokkal könnyebb életük van.



A gyermekvállalás ösztönzése, nemzeti és nemzetgazdasági érdek.Egy ilyen fontos kérdésben, az államnak kötelessége bármennyi pénzt erre áldozni.A kormány ezekkel az intézkedésekkel csak könnyebbé tette a helyzetet, de még mindig nem könnyűvé.

2021. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Azért nem tartom méltányosnak, mert ettől én semmi pluszt nem érzek sem gazdasági sem etikai oldalról. Én pont a gyermekvállalásra készülök fel a feleségemmel, de lassítják ezzel a folyamatot, mert emelkednek az árak. A házunk lassan lassan kész lesz, és talán jöhet az első gyerek pár év múlva, de nekem minden drágább jóval a sok állami beavatkozástól. Ergo azt bünteti ez a rendszer, aki próbálja először megteremteni az alapokat és nem buborékra és hitelre elkezdeni az életet. Vagy rosszul gondolom?
2021. dec. 30. 23:14
 5/47 A kérdező kommentje:
Egyébként a szigetelés és a napelemes rendszer miatt akadtam ki a héten teljesen.. annyira felmentek az árak, hogy aki nem kapja meg a 6/3 millás támogatást (pl. mi), annak nem jön ki a matek egy napelem vagy egy szigetelés esetében sem. Ez egyébként már energetikai/környezetvédelmi kérdés is lehet, mmert pl. nálunk lenne pénz napelemre és szigetelése is, de kb. 100 év alatt térülnének meg, így nem hajtjuk végre a beruházást, inkább magasabb szén-dioxidot termelünk és fizetünk magasabb rezsit.
2021. dec. 30. 23:22
 6/47 anonim ***** válasza:
19%
Te másodrendű polgár vagy.
2021. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
84%

Tudod 3-as válaszoló, csak az ostoba nem látja, hogy ez nem a lakosságról szól. Hanem a választásról, a hatalom megtartásáról bármi áron (dupla akkora államadósság, magas adók, stb.)


Ha számítana a gyerek, akkor rendbe tennék az oktatást és valóban az életre készítenék fel a fiatalokat.


Ha valóban számítana a gyerek, a család szentsége, akkor nem adósítanák el az embereket, így, kiszolgáltatott helyzetbe hozva a szülőket is, illetve nem menne a gyűlölet kampány, folyamatos megfélemlítés.

Ott pl. CSOK, ami által 2-3 szorosa lett a lakások, házak ára. Ez minden, csak nem családbarát. Lásd a feltételeket is, ha elvállnak a szülők, mert semmi sem biztos.

Ha számítana a család, a fiatalok, akkor bevezetnék a bérlakás programot, ami még az albérlet piaci árakat is ellensúlyozná, megfelelő jogi védelem mellett. Ausztriában ez működik.


Szóval csak az ostoba csőcseléket lehet ilyen butaságokkal megvezetni, félrevezetni.


Csak a hülye csőcselék nem látja, hogy a cél, a nép kizsákmányolása, függésben tartása, folyamatosan a szellemi színvonal csökkentése és a hatalom fenntartása mindenféle gátlástalan eszközökkel.

2021. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
az biztos :-) azért pár nap múlva megnézem majd más is erzi-e ezt így mint én. Bár ezt nyíltan senki sem kommunikálja mert gáz, de ez tényleg gáz. :-) de jó ez az oldal, korábban sosem gondoltam hogy beirok ide, de névtelenül lehet kapni visszajelzést. Jó ötlet az oldal!
2021. dec. 30. 23:32
 9/47 anonim ***** válasza:
79%
Én már hozzászoktam, hogy gyermektelenként másodrendű polgár vagyok.
2021. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
82%
és még arra is jó, hogy szembeállítsa az embereket. addig sem azzal foglalkoznak, hogy ők mennyit lopnak.
2021. dec. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!