Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elvégezni a HR Szakjogá...

Megéri elvégezni a HR Szakjogász képzést?

Figyelt kérdés

Jogászként HR területen szeretnék elhelyezkedni.

Ahogy láttam, széles ranglétra vonatkozik a HR világára.

Viszont ahhoz, hogy bekerüljek, nyilván HR Asszisztensként vagy hasonló alacsony fokozaton kell belépnem, mert minden magasabb helyre (pl. HR Generalista) 1-3 év szakmai tapasztalat az elvárt.


A kérdésem az lenne, hogy ez a HR szakjogász képzés mennyiben segíthet ezen a pályán / mennyire érné meg elvégezni?



2021. dec. 31. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki ért a munkajoghoz, annak mindig lesz munkája :)

Viszont a HR szakjogász inkább arra jó,jogászként segítsd azokat, akiket a cégek átvernek.


Emberi erőforrások MSC-t javaslom, ha van még szabad állami féléved, amivel ingyen megtanulhatod.

Ha nincs, akkor inkább posztgraduális képzést javaslok, azok általában 2 félévesek csak.

2021. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1: az emberi erőforrások MSC-hez elég a jogi BSC? Nézegettem még régebben futólag, csak ugye az gazdasági szak.
2021. dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2#


Tévedsz.

Az emberi erőforrások MA az nem gazdaságtudományhoz, hanem társadalomtudományihoz sorolják.

[link]

A felvéltei követelmények is ehhez igazodnak.

2021. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: köszi, akkor én mást néztem. Mondjuk a 375/félév elég meredek. Ezzel vissza is kanyarodunk a kérdező eredeti kérdéséhez, hogy megéri-e elvégezni :).

általános kompetenciákat fejlesztő, a képzést alapozó ismeretek (bölcsészettudomány, neveléstudomány, társadalomtudomány, informatika, kommunikáció, kutatásmódszertan) 15-20 kredit;

pszichológiai ismeretek 15-20 kredit;

menedzsmentismeretek 15-20 kredit;

társadalmi ismeretek 15-20 kredit;

tanácsadási ismeretek 15-20 kredit;

közgazdasági ismeretek 5-10 kredit;

felnőttképzési ismeretek 5-10 kredit.

Ezek alapján nekem mondjuk nem, ezek a tipikus blabla tárgyak. Ennél a tényleges gyakorlat szerintem többet ér és kevesebbe kerül.

2021. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!