Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bányászatból meg lehet e élni...

Bányászatból meg lehet e élni magas befektetéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje már azon gondolkodtam, hogy meg lehet e élni Ethereum bányászatból?

Teszem azt ha befektetek 3-4 millió forintot és abból indulok ki, hogy ha kezdésképp veszek 6db p106-100-as videókártyát akkor az a Nicehash szerint hozhat nekem 70 ezer forintot havonta a jelenlegi árfolyamon na most ez maximum 1 millió forintomat teszi ki, akkor ezt mondjuk ha meg négyszerezem, akkor 70x4 az havi 280ezer profit ugye amiből a Nicehash leszámolta már az áram költséget, nyilván csak gondolkodásképp írom le ezt a négyszerezett dolgot, mivel lehet hogy erősebb, de kevesebb számú videókártya adott esettben jobban megérheti, tudni szeretném, hogy ez nyújthat e egy jó megélhetést mondjuk a következő 10 évben, nyilván lehet vándorolni altcoinról altcoinra, ahogy éppen megérné nekem, de ha van valami olyan ellenvetés, ami miatt nincs értelme belekezdeni sem ekkora tőkével sem, akkor azt tudni szeretném.

Na meg ugye a kifizetések higyan müködnek? Az tuti hogy van egy minimál kivétel limit meg talán egy maximum is, viszont az is érdekelne, hogy valóban megkapom e a pénzt, meg hogy hol érdemes tárolni, jelenleg melyik a legmegbízhatóbb olyan tárca ami pontosan fizet, nem csúsztat stb.

Nagyon kezdő vagyok még ezért a helyzet az hogy szkeptikus is ezzel kapcsolatban, köszönöm a válaszokat!

Ui.: az nem érint, hogy régen mennyibe kerültek a kártyák, engem a mostani része érdekel a dolognak, olyan emberek válaszát szeretném megkapni, akik benne vannak a dologban és tudják mit beszélnek



2022. jan. 4. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hát, ETH 2.0 megöl minden miningot még idén.

Másrészt p106-100 hogy hozna már ennyit? Még a nicehash-on is 1 dollar per napot írnak mellé. Másfél millás kártyákkal hoznál havi 70k-t. Szerintem felejtős.

2022. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Nos én nem bányászok, de pár dolgot tudok mondani.

Először is az szerintem szinte biztos, hogy 3-4 millió forintból nem fogsz havi 280 ezret összeszedni nettóban. Én is figyelgettem a bányászós csoportokat, messze kevesebbet fogsz bányászni, szerintem. Ha ez így menne, akkor mindenki bányászna.


Az ETH 2.0 eljövetele megboríthatja a dolgokat, szerintem emiatt nem lehet semmi biztosat mondani, az meg hogy 10 év múlva mi lesz, nagyon nagyon kiszámíthatatlan. Lehet hogy nem is lesz PoW coin, amit bányászni lehet.


Aztán írtad ezt: "a legmegbízhatóbb olyan tárca ami pontosan fizet, nem csúsztat stb." A tárca az a tiéd. Oda befolynak majd a coinok (illetve nem a coinok, csak a hozzáférések, de fogd fel úgy mintha az tárolná őket), amint a nicehash elküldi (ez nem tudom hogy működik, de gondolom egy ilyen neves valami nem fog szarakodni, amit bányászol azt meg kapod, limit nélkül). A tárcában tárolod a coint, azt onnan max el tudod küldeni egy váltóra, ahol utána átválthatod usd-re, eur-ra vagy forintra. A váltó sem fog szarakodni, ha nagy neves váltót választasz, pl coinbase vagy binance (ez igazából nem váltó hanem tőzsde, de ők is váltanak ill. kifizetnek utána fiat pénzben). Lehet, hogy kérdezősködnek, hogy honnan van a pénz, de ha tudod igazolni, akkor nem lesz gond. Váltót egyébként csak erre használj, érdemes hideg tárcán tárolni a kriptót.


Egyébként ebből a mondatodból is látszik, hogy elég kezdő vagy, érdemes még kutatnod a témában :) De ezt írtad is, szóval képben vagy vele. Hajrá, várom én is a hozzáértők válaszait leginkább az első bekezdésemre :)

2022. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha a p106-100-as kártyát beszorzod 6-tal Nicehashen, akkor 7.36$ naponta ami havonta 247.xy $ de ezt írja is, ez felel meg egy maximum kerek milliós tételnel, ha van alatta rendes táp, alaplap, processzor, ram.

Na és a 247$ sacc per kb 80ezer forint én jóhiszeműen gondoltam 70ezret idehazára való telintettel, így alátámasztva a dolgot mit mondasz?

2022. jan. 4. 00:36
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, 2-es hozzászóló ez engem is érdekel, ha leírja ezt a Nicehash, hogy erre kell számítani, akkor hozza e azt ami ki van írva jobbik esetben, mert nézegetem a dolgokat, de nem találok egyetlen biztos pontot sem, hogy mi mennyit hozhat ténylegesen, rebesgetik a dolgot, de nem támasztja alá senki sem, hogy mennyi az annyi
2022. jan. 4. 00:41
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Elnézve, hogy minden más coinon negyed annyi a profit, hogy az ETH 2.0 megöli a bányászatot, és hogy még a te számaiddal sem valami vonzó befektetés a dolog, én hagynám a dolgot a fenébe.

2022. jan. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1-es, ha ez igaz, akkor talán még az árát sem hozza vissza a befektetett pénznek az egy éves időintervallum, ebben az esetben viszont azt már értem miért adják el nagy próbálkozások után a rigeket, viszont azt a részét nem értem, hogy akkor miért érheti meg, ha bele gondolsz vannak akik ebből élnek, mondjuk erre sem láttam még kézen fekvő példát.

Na és mi a helyzet az ASIC minerekkel?

2022. jan. 4. 00:47
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Kb 1-2 ev most minden kartya megterulese, uj kartya eseten, hasznaltan sokkal kissebb. Szoval olyan havi 200-300 osszejon siman 4 millios befektetessel ha tudod mit csinalsz.


Ha nem ertesz a penzhez, megsugom ez 50-100 szazalekos eves megterulest jelent. Warren buffet azert milliardos mert eves 21 szazalekkal tudja befektetni a penzt...

2022. jan. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!