Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért viselkednek egyesek így...

Miért viselkednek egyesek így ebben a fórumtopikban? (Lehet másik topikokban is.)

Figyelt kérdés

Ha feltesz valaki egy kérdést akkor kapásból a legelső egy-két válasz olyan lesz ami tagadja, hogy a kérdés jogos lenne.


Vagy úgy, hogy ő még nem látott ilyet, hol van ilyen, mutasson már ilyet. Miközben olyan valamiről van szó amire tömegével van példa.


Vagy pedig ha valamit kérdez a kérdező rögtön megmondja, hogy ez pont nem úgy van. Ő vagy az ő ismerőse éppen pont olyan valami ami cáfolja a kérdést.

Főleg ha valaki arra kérdez rá, hogy valami miért van, miért nincs, miért így vagy úgy működik.



Nem sok kérdést olvastam végig, de már így is nagyon látszik.

Lehet más kategóriákban is így van, de ebben a topikban nagyon.



2022. jan. 4. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Azért, mert a magyar mentalitás tipikusan "én jobban tudok mindent mindenkinél". Illetve nagyon közhelyeket néző nép vagyunk. Ha valaki leír egy kicsit az átlagostól eltérő szituációt/történetet, akkor rögtön jön a gyanusítgatás,hogy kamu. Ha valaki egy tipik átlag sztorit ír le, akkor meg leírjak 20-an hogy TeEzTmÁrKérDeZtED.

Minden topiknak megvannak a maga gyöngyszemei, ez ilyen.

2022. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy úgy, hogy ő még nem látott ilyet, hol van ilyen, mutasson már ilyet."


Mert iszonyat sok a troll kérdés. Pl. "A munkahelyemen 4 órára vagyok bejelentve, de 12 órát dolgozok és még én fizetek a főnöknek, mit csináljak? Ne mondjátok, hogy menjek el, mert nincs másik munka."

2022. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A munkahelyemen 4 órára vagyok bejelentve, de 12 órát dolgozok és még én fizetek a főnöknek, mit csináljak? Ne mondjátok, hogy menjek el, mert nincs másik munka."


Dolgoztam úgy, hogy havi 240 órát melóztam és simán 8-ra voltam bejelentve, minimálbérre, szabit is csak papíron adták ki. Volt, amikor ugyanennyi óraszammal alkalmi munkavállaló voltam. Azért, mert te nem voltál ilyen helyzetben, nem jelenti azt, hogy nem létezik. A 2000-es években, még az ilyen melókért is sorban álltak, és a munkáltatók még válogatni is tudtak.

2022. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Én továbbra sem bírom felfogni, hogy az emberek miért ennyire hülyék, hogy így is elvállalják a melót... Mondjuk aki nem csak bambulni járt az iskolába, az nem is szorul rá az ilyesmire soha.
2022. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" hogy így is elvállalják a melót..."


Örülj neki, hogy nem vagy ilyen helyzetben. De vannak akik alulképzettek, illetve olyanok is, akik hitelcsapdába kerültek.

De gondolj csak bele, nem lehet mindenki diplomás gyárigazgató, kellenek bizony takarítók is és még sorolhatnám.

Sajnos tény, hogy az alacsonyan iskolázott munkaerőt ott használják ki, ahol tudják.

A lényeg, hogy azért mert nem élted át, bizony létezik ilyen.

2022. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2, 3, 4, 5 most valaki konkrét helyzetéről vitatkoztok. Én ebbe nem akarok beleszólni, hiszen nem is ismerem.


Én általánosságban kérdeztem.


Amikor egy kérdés egyértelműen messziről látszik, hogy troll ott jogos, hogy így reagálnak.

De rengeteg normális kérdésre is. Én erre kérdeztem rá.

2022. jan. 4. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!