Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fogom magam és kimegyek...

Ha fogom magam és kimegyek külföldre munkát keresni, felvesznek egy magyart úgy, hogy ott bejelent külföldre megy az adó, a TB-m, mintha külföldön születtem volna?

Figyelt kérdés

elképzelve: kiveszek egy albérletet, keresek szállodákat/éttermeket ahol van felvétel kisegítői/szobalány stb munkakörben, akkor a cégvezető föl vesz engem, vagy ez ütközik vmilyen jogszabályba?

mert ott is bejelenthet, max abban az országban kell adóznom, nem magyar földön.

nem akarok irodákkal foglalkozni, mert ott nincs máról holnapra munka, pláne a fizuból levonnak és előre is kérnek pénzt(némelyik)

ugye, hogy jól gondolom?

most ne olyanokat írjatok légyszi, hogy miért nem lehet, hanem hogy hogyan lehet engedély nélkül.

Ausztriáról van szó.

köszönöm előre is


2010. szept. 8. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy Ausztriában munkavállalási engedély kell.Így elég nehéz lesz ott így munkát találnod,hogy "kilincselsz"..A legtöbb cég el várja a nyelvtudást és a munkavállalási engedélyt..Vagyis valamilyen szinten jogszabályba ütközik ha munkavállalási nélkül keresel melót..

De egyébként az elgondolásod jó.Ha külföldön bérelsz lakást,és dolgozol akkor egyértelmű,hogy az adott országban fogsz fizetni adót,és az ottani TB-t..

Én Angliában élek,dolgozom.Itt fizetem az adót,és a TB-t..Csak annyit kell tenned ha elkezded a melót,hogy az első évben jelezned kell a Magyarországi Apeh felé,hogy külföldön adózol..(ha nem jelzed akár 100.000 forinttal is megbüntethetnek) de utána már nem kell jelezni..Csak az első évben,főleg ha év közepén mész ki...

2010. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod

a munkavállalási engedély ingyenes?ez egy könyv, vagy papír?von maga után fizetési kötelezettséget bármilyen címmel?

tudom utánajárhatnék, de asszem így gyorsabb...

2010. szept. 8. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

Itt tudsz utána olvasni..

Mivel engem a munkavállalási nem érint,így nem is foglalkoztam vele..De jól tudtam!Ausztriában kell a munkavállalási engedély..

[link]

2010. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm

kaptál pontokat :)

2010. szept. 9. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!