Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon szemtelen lennék ha...

Nagyon szemtelen lennék ha beszólnék az interjúztatónak?

Figyelt kérdés

2 férfi interjúztatott, én nő vagyok pályakezdő. Úgy éreztem jint valami vallatást, 50 percig tartott, majdnem elröhögtem magam némely sablonkérdesnél: Hol akarsz tartani 5 év múlva, miért akarsz dolgozni stb. tudjátok. Hát miért b+ mert pénzt kell kereseni, egyébként a közeletekbe nem mennék. Na tehát ott tartottam, hogy majdnem benyögtem, hogy szerintem ezt 45 perc után most már fejezzük be. Nagyon nagy kutyáknak érezték magukat.

Nyilván azért úgy kedvesek voltak, de valahogy mégsem az a baráti beszélgetés, hanem mintha egy ügyvéd lenne és én a vádlott lennék. Nem tudom, nyomasztóak voltak, és sablonosak, erős férfi tekintélyt sugalltak a kis farkukkal. Nagyjából ilyesmi. Mintha lenéztek volna, ezt én meg nagyon nem szeretem. A pincért se nézem le, ugyanúgy kommunikálok vele mint egy milliomossal.


2022. jan. 7. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszolni nem erdemes szerintem. De barmikor nyugodtan felallhatsz, hogy a hallottak alapjan ugy erzed ez az allas nem neked valo es szeretnel elkoszonni.
2022. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Beszólni ezt finom értem, inkább egy célzást gomdolok ez alatt, hogy azért vegyenek már vissza a nagy arcukból.
2022. jan. 7. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Nő vagy b+? Szép!
2022. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme nincs beszólni. Nem mégy oda dolgozni azt kész.
2022. jan. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Néha 1-2 interjúztató tényleg hatalmas pőcs tud lenni, nem szabad mérgelődni rajta.


Egyszer egy BIG4-os interjúmon, a legutolsó!! körben egy Director elkezdett beszólogatni, és megjegyzéseket tenni, hogy én "csak" a BGE-n végeztem.

Van 2 db diplomám, releváns szakmai tapasztalatom, átmentem az assessment centeren, a két szakmai interjú körön, a Partner interjún, és a legutolsó körnél, mindezek után neki áll beszólogatni hogy pl a Corvinus helyett a BGE-n diplomáztam.

Semmi bajom, ha szidják előttem a BGE-t, én is szoktam, tényleg lezüllesztették sajnos, vagy talán sose volt akkora nagy szám, de ebben a szituációban, miután bizonyítottam hogy szakmailag teljesen alkalmas jelölt vagyok, elképesztően felháborító és bicskanyitogató elitizmus volt, ilyen emberrel nem vagyok hajlandó együtt dolgozni, és sajnálok mindenkit, akinek együtt kell.

2022. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Köszi a lepontozást! 3. vagyok. A kérdező finnyáskodik, hogy beszéltek vele, és leírja, hogy nő. Eddig majdnem ok. De miért trágárkodik itt nekünk? Az olyan elegáns és nőies?
2022. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha nagyon beakarsz szólni, akkor mond ezt:


“Úgy gondolom, a halottak, a minősíthetetlen viselkedés következményeként, én többre vagyok hivatott, minthogy ilyen alacsony szellemi színvonalú helyen dolgozzak. Azon vagyok, hogy a lehető legjobb legyek. Ehhez keresem azt a munkahelyet, ahol a lehető legjobbak vannak, de ez a hely közelében sincs. Minden jót!”


Amúgy látnod kell, hogy a munkahely nem cél, hanem szimpla eszköz, ahogy a pénz is.

Csak az önbizalom hiányos egoisták villognak, mert nincs egyéniségük.

2022. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Bocs, jav. hallottak…
2022. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy félreértem... Az volt a problémád, hogy megkérdezték, hol tervezel tartani 5 év múlva, meg hogy nem egy baráti beszélgetés volt? Illetve hogy tekintélyt sugalltak a vezetők? A kis farkukkal?? Szerinted hogy kellene kinézni egy állásinterjúnak, beültök a kantinba egy kávéra, a leendő vezetőid pedig lemennek pincsibe, mert méltóztattál megjelenni?
2022. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket a bugyuta hr kérdéseket kb mindenhol megkérdezik. Mindenki tudja, h a pénz miatt dolgozik az ember és ha lenne pár milliárd a bankszámlán akkor ott se lennél, de ezt nem szabad mondani. Hazudni kell, h fejlodni akarsz meg karriert.
2022. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!