Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy ,,normál" és egy...

Milyen egy ,,normál" és egy speciális gyermekotthonban dolgozni, mint nevelő vagy felügyelő?

Figyelt kérdés
szociálpedagógia végzettségem lesz hamarosan és gondolkodok ilyen álláson..

#gyermekotthon, speciális, szociálpedagógia
2022. jan. 8. 14:44
 1/2 anonim válasza:

Gyerekektől függ,vannak jófej és kevésbé jófej gyerekek, lutri,milyet fogsz ki. Cserébe ha már valahol voltál, könnyebben vesznek fel máshová(más otthonba).


De ha lesz egy diplomád, könyörgöm ne alacsonyítsd le magad gyerekfelügyelővé! (nem lenézem őket, én is voltam az anno) Nevelőként segítesz nekik a tanulásban, kapcsolatot tartasz a gyámmal,osztályfőnökkel stb., felügyelőként főzöl nekik (amit általában leszaroznak), takarítod a mocskos szobájukat (persze,lehet közös takarítás is,de hidd el,a nevelőknek sokszor egyszerűbb azt mondani,hogy csináld meg te mint felügyelő ,mert nem akarnak/nem bírnak többet konfontálódni a kölykökkel és k.ss a neved ilyenkor) meg moshatod a ruháikat, amiket eléd fognak hajítani. Meg éjszakázol. Sokat. Nevelőként 99%,hogy nincs éjszakai műszak...Azért nem mindegy.

Speciben szerintem jobb,már abból a szempontból,hogy kevesebb szökés van és normalisabban kommunikálnak +ott nagy hangsúly van a fejlesztésén is.

2022. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is voltam felügyelő. Csak tanúsítani tudom amiket az első leírt, tényleg így van, szerintem ne vállalj sem felügyelő sem pedig nevelő munkakört, de ha már nagyon választani kell akkor inkább a nevelőt, de azt is ugyanúgy beírhatják 12 órába éjszakára emberhiány miatt, szóval az is csak egy fokkal jobb.

Nálunk szívtak azok is rendesen.

2022. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!