Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A minimálbér emelés fel fog...

A minimálbér emelés fel fog gyűrűzni a nem minimált keresők szintjére és ott is emleni lesznek kénytelenek ahol minimál felett adtak (különben csökkenne a bérelőny)?

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem feltétlenül. Érdeke a munkáltatónak, hogy bérelőny legyen?
2022. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Nem kötelesek a minimálbérnél és a garantált bérminimumnál többet keresők bérét növelni egy fillérrel sem. Aki nincs megelégedve a fizetésével, az kereshet új munkahelyet. Gondolom senki nem úgy lett felvéve, hogy az áll a munkaszerződésében, hogy ő pontosan kétszer annyit kap, mint a minimálbér, és ha azt növelik, akkor azzal együtt az ő fizetése is nő majd.
2022. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen érdeke, mert ha nincs bérerelőny a jó emberei elmennek máshova ahol meg VAN bérelőny, ő meg ottmarad a semmitérőkkel.


Így elemi érdeke a jó embereinek valamit adni amiért maradnak. Ha nem ad, a jó emberek elmennek oda ahol adnak, ez evidens.

2022. jan. 9. 10:48
 4/9 A kérdező kommentje:

", az kereshet új munkahelyet"


így van!! és ezt is fogják tenni.


A cég meg ott áll majd a semmitérő maradék munkaerővel, és vehet fel újakat, akik majd KEZDŐBÉRNEK tübbet kérnek majd mint amit a régiek emelve kaptak volna.

2022. jan. 9. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Betanított munkáknál nem elemi érdeke. Lásd, adott régió, adott multi.

Úgy is talál szakképzetlen.


A magasan képzett munkaerőnek meg nem bérminimumot ad.

2022. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"A magasan képzett munkaerőnek meg nem bérminimumot ad."


Én nem is ezt írtam... tán olvasd el mit írtam...



"A minimálbér emelés fel fog gyűrűzni a nem minimált keresők szintjére és ott is emleni lesznek kénytelenek ahol minimál felett adtak"


vagyis ott van a képzett bruttó 400-500-at kereső emberke...

aki azt mondja nézd főnök még az udvarsöprő józsi is kapott 20 % emelést (169-->200) TE mennyit adsz nekem?


Mert ha az udvarsöprő semmihez se értő józsi kapott 20-at akkor én a több nyelves diplomás mennyit érek meg a cégnek? Mert ha semmit, vagy csak alibi pár %ot, akkor holnap már üres lesz a székem..

ez így megy!

2022. jan. 9. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Alapitvanyi iskolaban nem
2022. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2022. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyre több iskola lesz alapítványi a cél 100%-ban alapítványi iskolarendszer létrehozása.
2022. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!