Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakmunkás bérek utol...

A szakmunkás bérek utol fogják érni pár éven belül a "normális" diplomás fizetéseket?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni mi folyik ebben az országban. A szakmunkás bérminimum 18,7%-al nőtt 2021-hez képest (az előző években 5 illetve 8% körüli emelések voltak). Ismerősök mérnöki cégeknél kaptak 5-8% emelést (ahogy a korábbi években is). Ha egy közepesen jól fizető, de népszerű szektort veszünk, akkor pár éven belül tényleg el fogunk oda jutni, hogy valaki 5 év egyetem (piacképes szektorban) után annyit fog keresni mint egy frissen végzett autó-, villanyszerelő, burkoló, festő vagy épp bolti eladó?

2022. jan. 11. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk a minőségellenőrök,sorimunkások stb kaptak kb..8%-os béremelést, míg mi vezetők 5%-ot. Alap matematika kiszámolni, hogy mi kaptunk így is többet,mivel a mi fizetésünk volt alapból magasabb,jóval
2022. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
az a baj hogy kárbavészne a megnövelt szakmunkás bérezés, mivel a szakmunkásoknak nincsen alapvető pénzügyi kultúrájuk, és fogalmuk sincs a pénzről és a fogyasztásról
2022. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1

Amennyi fogyatékos villanyszerelő van, konkrétan azt nem tudta egy, mi az a dióda, kb milyen hatása van.

Azt nem értik meg a legtöbben, hogy ha a diplomások vallalják, hogy fizikai munkát végezzenek, akkor hétfőről keddre ki lehetnek rúgva, mert amit nekem megtanulni 3 hét azt neki 3 hónap. Jobb esetben. 2: ha hosszú távon nem lesz diplomás egy gazdaságban, az bizony vissza fog fejlődni, több és több importra fog szorulni és végül mégis elszegényedik a környező országokhoz, világhoz képest


#3 gazdaságélénkítésnek nem is utolsó

2022. jan. 11. 19:51
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem fogjak elerni azt a szintet. Egy nagyon jo programozo alkalmazotti viszonyban keres budapesten 2 millio nettot, az atlag programozo meg olyan netto 800at.


Szerinted ezek a szamok hogy neznek ki alkalmazott villanyszerelonel?


Nem mondom, vallalkozo szakmunkas jol keres, de egy vallalkozo programozo aki amerikai cegnek amerikai berert dolgozik teljesen mas szinten van.


Beirod szepen hays salary guide, ott vannak a berek feketen feheren...

2022. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Azt kihagytam hogy ha a tanarra ugy tekintunk mint "diplomas" es nem mint az ambicio teljes hiányának foldi kepviselojekent akkor naluk mar most magasabb a bere kb minden szakmunkasnak az orszagban, borsodtol budapestig.
2022. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Csak egy kérdés, és ez miért is probléma?

Mert nem tudom ti, hogy vagytok vele nem azért mentem el egyetemre, hogy majd ilyen milyen kib***ott jól fogok keresni és sokszorosát kapott a szakmunkásnak, hanem mert basszus olyan végzettség érdekelt, amihez papírt egyetemen adnak.

Most komolyan ez a norma, hogy azért mégy tovább tanulni mert így majd "jókeresel"? Még véletlen sem mert érdekel?

2022. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Ha már itt tartok (7-es válaszoló vagyok) egy ismerősöm éppen most fog keresni egy egy hetes munkával nettó hárommilliót!!! és nincs diplomája, és egy idegen nyelvet nem beszél, és...k***ára nem vagyok rá irigy, vagyis vagyok, mert nagy pénzt szakít rövid idő alatt, de nem sz zavar, hogy diploma nélkül keres jól, hanem, hogy én nem tudok ilyen alkalmi munkákba belefutni.
2022. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Elképzelhetőnek tartom. A szakmunkásképzés színvonala nulla volt már akkor is amikor én jártam középiskolába (90-es évek) és most is az. 100 érettségizőből jó esetben 6-7 helyezkedik el a tanult szakmájában, abból is a fele olyan, hogy halvány fingja nincs a szakmáról. Eközben rengetegen meresztenek még főiskolán, egyetemen, mert menő, a gólyabálban és a koleszos buliban jól hangzik, hogy programmatyinak, közgazdásznak vagy tököm tudja minek tanulsz épp. Így érthető, hogy egyre inkább telítődnek a diplomás állások, a felsőoktatási intézmények ontják az okostojásokat, míg autószerelő, villanyszerelő, burkoló, ács stb egyre kevesebb van.
2022. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van két szakmám és egy diplomám. Tervben van még 1-1. Akkor most? Én nem szégyenlem ha oda kell állni falat vésni.
2022. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
# Udv a klubban. 1 diploma, 3 szakma. Szinten 1-1 tervben van. Legalabb annyira szeretek falat vesni mint tervezni. 🙂
2022. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!