Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett érdemes kimenni külföldre ?

Figyelt kérdés
Mik azok a dolgok amik nélkül nem érdemes kimenni dolgozni? Ugye millió és egy olyan hirdetés van, hogy nyelvtudás nélkül meg minimális nyelvtudással is lehet raktári , húsipari munkákat végezni vagy láttam például ilyet építőiparba vagy a szállítmányozásban is. Ugye mindenki mondja, hogy a magyar közvetítő cégeket érdemes kerülni de az utóbbi időben megjelentek már nálunk is a román meg szlovák toborzó cégek ilyesmi munkákra. Meg egyáltalán, hogy mennyi fizetésért érdemes kimenni ,mert az 1000 eurós nyelvtudás nélküli munkától azért a 2000-2400 eurós Hegesztő munkákig sok munka van fent. Ti milyen feltételek mellett mennétek ki ?
2022. jan. 14. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2000 eurós fizu az itthoni mondjuk nettó 300 ezresnek felel meg. Mivel én 330-at keresek, ezért 2500-3000 eurós fizu alatt nem mennék ki, hisz nem élnék jobb életszínvonalon, mint itthon. Bár legalább a körülmények jobbak kint, rendezettebb, modernebb stb.


Nyelvtudás nélkül szintén nem mennék, mert alapból sem egyszerű oda beilleszkedni, teljesen kívülállónak érezném magam nyelvtudás nélkül.


Ja és alaptőke nélkül sem mennék ki, kezdetnek kell legalább 4 ezer euró (kaució, lakbér, biztosítások, megélhetés az első fizuig stb).

2022. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. magabiztos nyelvtudás kell hogy legyen (ez kb. az, hogyha bekapcsolad a TV-t az adott nyelven, akkor pl egy átlagos kicsit butácska vígjátéksorozatot tudj élvezni. Pl. angolul, ha tudod élvezni a Jóbarátokat, akkor jó és magabiztos a nyelvtudásod, ami hiányzik, azt kint könnyen, gond nélkül megtanulod.)


2. A Fizetés annyi legyen, hogy az adott helyen, ahová menni akarok, kényelmesen meg tudjak élni (én pl. a 2010-es évek elején dolgoztam az angliai Birmingham-ban pár évet, ami jóval olcsóbb, mint London, és a fizetések meg nem annyival alacsonyabbak. Én olyan 2300-2500 GBP-t kerestem akkor, amiből megélhetésre elment kb. 7-800)


3. Munka olyan, hogy az idő nagy részében viszonylag örömmel végezzem, és legyen hozzá szakértelmem.

2022. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani Németországgal (Bajorország) kapcsolatban. Nehéz fizikai munka raktárban. Fizetés: 1800-2300 euro nettó.

Fix költségek havonta: összesen kb. 900 euro.

Lakbér+rezsi: 400 euro

Élelmiszer és egyéb napi szükségletek: annyi mint itthon, max 300 euro

Autó biztosítás: 60 euro

Telefon, mobilnet: 10 euro

Üzemanyag: 100 euro

A fix költségek után maradt kb. 900-1400 euro. Nekem megérte, mert itthon a minimálbért kerestem és utáltam is a munkámat. Nulla nyelvtudással nem javasolnám, mert semmit nem tudsz elintézni és mindig másra leszel utalva.

2022. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
PCR teszt :)
2022. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Aki bizonytalan magában de mégis szeretne kiprobálni a külföldi létet az miért nem próbálkozik Sopron vagy Mosonmagyaróvár térségből ingázni? Naponta 100 ezer ember teszi ezt. Ügyintézés , napi eletvitel marad itthon, de a munkahelyi közeg külföldi, lehet nyelvet is tanulni de nem olyan mélyvìz egyből. Sőt hétvégente család, barátok is meglátogathatóak nem nagy az ország.
2022. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!