Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van érvényes diákigazolvány...

Ha van érvényes diákigazolványom, de kiiratkozom az iskolából, attól még elmehetek diákmunkára?

Figyelt kérdés
2021 szeptemberben beiratkoztam egy nappali tagozatos képzésre, ami sajnos kiderült, hogy nem nekem való. Csak szeptemberben tudok elkezdeni tanulni egy másik szakmát. Ezalatt a pár hónap alatt viszont dolgozni szeretnék. Mivel csak egy mezei gimnáziumi érettségim van és nulla munkatapasztalatom, sehova nem hajlandóak engem alkalmazni, ezért arra gondoltam, hogy egy diákszövetkezetnél kérek majd segítséget. Mivel a 2021-22-es tanévre van diákigazolványom, ami szeptemberig érvényes, ezért azt gondoltam, hogy ezzel diákmunkát tudok vállalni. De vajon ezt leellenőrzik, hogy be vagyok-e még iratkozva abba a suliba, amely a diákomon szerepel? Ütközik ez valamilyen szabályba?

2022. jan. 16. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom divat-e még, de ahogy nekem rémlik szoktak kérni ilyen iskolalátogatási papírt, amit az iskolában adnak ki.
2022. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha kérek iskolalátogatásit a suliból, leadom a szövetkezetnek, és utána iratkozok ki valamikor, abból nekem lehet problémám?
2022. jan. 16. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet.
2022. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

Igen lehet. Ezt úgy hívják, hogy csalás. Ki fog derülni hamar és mocskosul megszívod.

2022. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki ugyanezt csinálta és neki nem lett baja ebből, nem is gondolja hogy baja lehet, mert érvényes a diákigazolványa. De akkor én inkább nem kockáztatok. Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 16. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én bkv jegyet vettem olcsóbban, amíg érvényes volt a diákom, de nem jártam már suliba.
2022. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Diákmunkára passzív jogviszonnyal is lehet menni. Nem passziváltattad a tavaszi félévedet?
2022. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!