Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van jelenleg a villamosmérnökn...

Van jelenleg a villamosmérnöknél vagy a mérnökinfónál piacképesebb diploma?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Mit ertesz piackepes alatt?


Bufe szakos diplomsval is lehet az ember piackepes ha nem csak vegigbukdacsolja a kepzest hanem ko kemenyen dolgozik...


Az mas tal teszta hogy egy mernokinfot szo szerint el se kell vegezni, kibukva rola is felvesznek ha a tudasod megvsn...

2022. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Alkalmazott matematikus.

Gazdaság- és pénzügy- matematikai elemzés - osztatlan képzés.


Ezek meg a fentieknél is jobbak!

2022. jan. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne az legyen a legfontosabb, hogy mi "piacképesebb"... ami kevésbé piacképes, de élsz-halsz érte, az sokkal jobb lesz neked, mint egy "legpiacképesebb", amit unott fejjel tanulsz...
2022. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Az informatikának kábé bármilyen irányzata üti a szintet
2022. jan. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

a jogi diploma is piacképes, hogyha hajlandó vagy 40 éves korodig ingyen dolgozni és megszerezni a valóban piacképes szakvizsgákat


a nagy mérnöki képzések a startvonalon piacképesek valóban

2022. jan. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetem.
2022. jan. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként az átlagosnál jobb, de nem kiemelkedően jobb fizetésre számíthatsz. Értem ez alatt azt, hogy a bruttó 1,2-1,3 millió a mérnököknél nem vezető beosztásban nagyon a plafon, javarészt speciális területen elérhető egy kifejezetten szűk réteg számára. Az átlag inkább bruttó 900-1000 eft körül tetőzik, szakterülettől függően 5-10 év tapasztalattal. Ettől a fórumtársak által említett területeken többet is tudsz keresni. IT-ban, egészségügyben (értelem szerűen szakorvosként), jogi, de még pénzügyi pályán is magasabb fizetést lehet elérni, nem speciális szakterületen. A mérnöki pályák lassan telítődnek, a munkakörök átalakulnak, egyszerűsödnek. A mérnöki területeken is automatizálnak, amihez a releváns tudás egyre inkább a szoftverfejlesztés felé konvergál. Egy átlagos mérnök tudása (és gondolkodása, de ez már egy másik történet) ehhez kevés, illetve véges. A piac alkalmazkodik a nagy számú, közepesen tehetséges mérnök végzettségű munkavállalóhoz, ami általánosságban a szakterületen vett bérfejlesztés meredekségének csökkenésével jár. Ez már most tapasztalható.
2022. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

A mérnökinfó annyira nem jó. Nem vagy vele előrébb, mintha nem lenne. Ezen a területen pont nem számít, hogy van-e papírod, vagy nincs.


Én is inkább úgy gondolom, hogy a 2-esnek van igaza. (Plusz talán bionika, mechatronika.) Ez kb a sorrend szerintem, bár lehet, hogy csak elfogult vagyok.


Igen, a legtöbb esetben az számít igazán, hogy mi az a plusz, amit beleteszel egyetem mellett. Egy "bűfészakos" diplomából is ki lehet hozni jó dolgokat, mint ahogy mérnökinfósként 0 tapasztalattal nem fogsz kelleni sehova, elveszik előled az érettségivel rendelkező, de sok projektet megcsináló fiatalok, mert több/hasznosabb tudást halmoztak fel.

2022. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy PTI jobb, mint a mérnökinfó!
2022. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van még egy eléggé piacképes kombináció, (legalábbis nekem bejött): Elvégzel egy gyengeáramú BSc villanyt, erősáramú MSc-t ami szintén villany. (Ha fordítva van sincs nagy gond) majd a corvinuson úgyis ingyenes a dolog, beharcolod magad vmilyen mesterre az alábbiak közül: Vezszerv, ellátásilánc menedzsment, vállalkozásfejl., gazdinfo, BPM.


Ha mellé leteszel mondjuk egy felső angolt és egy gazdasági/műszaki közép angol, esetleg általános közép németet is, és gyakornokként dolgozol amikor így a képzéseid alatt lehetőséged van rá, akkor nem nagyon tudnak megfogni az álláskereső piacon.

2022. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!