Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás vagy fizikai...

Közigazgatás vagy fizikai munka? Melyikkel járnék jobban?

Figyelt kérdés

Idén végzek az NKE ÁNTK közigazgatás-szervező szakán és riasztó, hogy milyen alacsony fizetések vannak meghatározva a bértáblában.

Nem akarok elhelyezkedni közszférában, viszont nem értek semmihez, így max betanított munkára vesznek fel. Nem tudom, megérné e inkább elmenni egy gyárba vagy árufeltöltőnek vagy ilyesmi helyre, de ilyen helyeken is magasabb a fizetés.



2022. jan. 18. 04:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%

Hogy kezdted el az egyetemet, hogy fogalmad sem volt a fizetésről?

Jó leszel gyártósorra.

2022. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, hogy ilyen a magyar mentalitás kedves első... a kérdező csupán egy kis biztatást szeretne...a kevés pénz a semminél jobb. Később gondolom lehet fejlődni, csak keresd a leheteőségeket
2022. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A közszférában jellemzően tényleg alacsony a kezdő fizetés, de később több lesz, ráadásul kiszámítható módon. Lehet, hogy a gyári betanított melós az elején többet keres, de nagy eséllyel a bére megragad ezen a szinten és a közszférában dolgozó diplomás pár év alatt lehagyja.

A tanulás mindig hosszútávú befektetés, ezt nem értették meg anno azok az osztálytársaim, akik a rövidtávú érvényesülés reményében elmentek krumplit lapátolni a Mekibe meg bringás futárkodtak. Persze akkor ők voltak a királyok, mert mi az egyetem alatt zsebpénzből bohóckodtunk, nekim meg már volt fizetésük. De 10 év múlva az egyetemet végzettek fizetése három-négyszerese lett azokénak, akik mindenféle szaktudás meg végzettség nélkül elkezdték taposni a mókoskereket...

2022. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #3assal, arról nem is beszélve, hogy a fizikai munka tönkreteszi a testet. Hiába keresel esetlegesen sokat, kb 50 éves korodra már rottyon leszel fizikailag az állandó megerőltetéstől.
2022. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve arról, hogy állandóan morcogni fogsz, zsémbes vénember/vénasszony leszel öregkorodra.
2022. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Így is egy zsémbes vénember leszek, mert mindig az alacsony közszférás fizetés miatt fogok nyavalyogni. Meg nem lehet családot alapítani, gyereket felnevelni 160 nettóból.

Pályát akarok váltani mindenképpen.

2022. jan. 18. 15:28
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Közben válthatsz, de legalább lesz egy kis pénzed. Én azt vettem észre, ha a pénzt követi az ember, nem lesz munkája.
2022. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A szívedre hallgass, másodsorban az eszedre, pénzre, különben olyan leszel, mint egy ismerősöm.
2022. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Köztisztviselőként elég jól lehet keresni, viszont nem könnyű bejutni még a bénább helyekre sem.

Hasonló diplomám van, végzés után millió helyre jelentkeztem de nem vettek fel sehová, az eü-ben kötöttem ki az érettségimmel. Itt most épp lassan emelgetik a bérem, jelenleg ha váltanék és a diplomámmal dolgoznék, nem jönnék ki jobban. És még itt sem érem el a 200-at. Néha tényleg szívesebben elmennék a Lidlbe árufeltöltőnek.

2022. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ugyan már. Az egyik tanárnőm mondta is, hogy 20 év után nettó 358 ezer a fizetése a NAV-nál.

Ráadásul a NAV az egyik legjobban fizető hely a közszférában. Budapesti viszonylatban meg főleg kevés. Haverom pályakezdőként kap kb ennyit, pedig csak középfokú végzettsége van.

2022. jan. 19. 04:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!