Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás?

Próbaidő alatti felmondás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adódott, hogy egy ideig nem tudok munkába menni egyéb okok miatt, így próbaidő alatt felmondtak nekem, viszont én a következő időszakban sem tudok és nem is igazán akarok bemenni a kilépő papírokért (nézeteltérés, találkozás elkerülés) Mondtam nekik, hogy küldjék ki postán tértivevénnyel, de ragaszkodnak hozzá, hogy menjek be aláírni. Úgy tudom nem kell semmit aláírnom azonnali felmondás esetén(tévedhetek is persze) mármint ezt közölhetik velem postai úton, de akár már emailben is, amit az én aláírásommal átvettnek és elfogadottnak, tehát érvénybelépettnek tekinthető? Szóval ragaszkodhatok hozzá, hogy postán küldjék ki? Előre is köszönöm szépen a választ!

Szívélyes üdvözlettel Gábor.



2022. jan. 18. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Tedd azt, amit a munkáltató kér.

Tedd félre az érzelmeidet és menj be aláírni a kilépő papírjaidat.

Viselkedj felnőttként.

2022. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne légy be#ari, intézd el és tudd le.
2022. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy a munkakezdés szerződéssel kezdődik, úgy a felmondás is PAPÍR ALAPÚ kell, hogy legyen: magyarul, ha meg is szűnik ilyenkor a munkaviszony egyik napról a másikra, mindig ÍRÁSBAN kell felmondani.

Jól mondja a munkáltatód, be kell menned és alá kell írnod.

Legyél felnőtt, vállald a felelősséget a tetteidért.

A sumákolás nem célravezető. nem kell asztalt borogatni sem, de "a szálakat el kell varrni"!

2022. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem beszariság és nincsenek "tetteim" sem. Gusztustalan és minősíthetetlen stílusban viselkedett, amiért nem tudok bemenni pár napig, mert egy közeli hozzátartozóm elhunyt. Hozzáteszem próbaidőn vagyok és lényegében adminisztrációs feladatot töltök be, amire van bőven ember bent, tudom rossz az időzítés is így próbaidő alatt, de vannak dolgok, amiket nem tudunk irányítani sajnos.

Úgy gondolom ez elég indok, hogy miért nem akarok találkozni vele, ez mindenkinek így lenne a legjobb.

2022. jan. 18. 11:29
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Valóban alá kell írnod ilyenkor a papírokat (attól függ, hogy milyen munkaköröd volt több hivatalos dokumentum is lehet) viszont postai úton is megoldható, amennyiben személyesen nem tudsz bemenni elintézni ezt. Más kérdés, hogy ez nem éppen megfelelő indok, hogy nem akarok bemenni, mert utálom őket és nem akarok találkozni velük stb.
2022. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor az lesz a legjobb, ha megfegyelmezem magam, bemegyek és kijövök, majd viszlát örökre nekik.

Köszönöm szépen hölgyek/urak a segítséget!

2022. jan. 18. 11:35
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem kotelezo bemenni, sem alairni, sem atvenni a munkaviszony megszuneset igazolo es egyeb dokumentumokat. 2022. van mar szoban es emailben is fel lehet mondani. Nyilvan azert ragaszkodnak a megjelenesedhez, mert ugy 100%-ban elkerulheto egy altalad kezdemenyezett jogvita.

A kiallitott dokumentumokat nekik kotelesseguk juttatni hozzad.

2022. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodhatsz a postához, előbb utóbb az lesz egyébként is, csak semmi értelme, mert hosszadalmasabb, és a következő munkahelyeden meg szükség lesz a kilépőpapírokra. Szóval ezzel magadat hátráltatod!


Én ezt inkább úgy intézném, hogy adják le akkor a portán / recepción, és akkor ott átveszed, / aláírod, aztán akkor nem kell senkivel se találkozni.


Különben meg pont az ilyen "utolsó találkozások", a legjobb alkalmak arra, hogy kiadd magadból a cenzúrázatlan véleményed, ha ettől jobban leszel.

2022. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor az lesz a legjobb, ha megfegyelmezem magam, bemegyek és kijövök, majd viszlát örökre nekik."


Pontosan... ez a helyes cselekedet.

2022. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem sem KELL(ene) bemennem, de így legalább hamarabb letudom és nincs problémázás. Akkor a héten be is megyek inkább! Köszi mindenkinek!

Szép napot, Gábor

2022. jan. 18. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!