Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kotelezettseggel jar...

Kerdesekkel teli kérdése:

Milyen kotelezettseggel jar ez a "pozicio"?

Figyelt kérdés

Egy cegnel dolgozom, ahol megkertek, hogy tovabb kepzes altal toltsem be en az elsosegelyes poziciojat is

Ez mennyiben valtoztatna meg a jelenlegi beosztasom?

jelentene valami plusszt?

vagy csak egy "barati" plussz feladat lenne ez a szamomra?



2022. jan. 19. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkavédelmis?
2022. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El van bagatelizálva, de nagy felelőssége van ennek az embernek. Például, ha valakinek lélegeztetésre van szüksége, annak azt neked kell csinálni.
2022. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmin nem vàltoztat.
2022. jan. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A napi munkádban nem változtat. Ellenben ha valami gond van...
2022. jan. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen elsősegélyes?

Normál helyeken minden csoportban van LEGALÁBB egy elsősegélynyújtó, aki évente megújítja a tudását 1-1 gyors talpaló képzésen. Jobb helyeken legalább kettő, mert nem túl fair, hogy én bárki életét megtudnám elvileg menteni, de az enyémet nem tudja senki, ha nekem van bajom. Nálunk pl. minden vezető az és mellette 1-1 beosztott munkavállaló is.

Ez nem jár a képzésen kívül plusz feladattal és juttatással sem, mindazonáltal szerintem hasznos. Az ember mindennapjaiban, akár otthon is jól jöhet az éves szinten felelevenített tudás, hogy milyen helyzetben mit kellene tenni. Nekem már több szituban is volt "szerencsém" használni ezt a tudást.

A munkáltató és a környezet jogosan elvárhatja, hogy baj esetén a képzett kollégák tudjanak segíteni a bajbajutott egyénen, de igazából ez komolyabb felelősséggel papíron nem jár. Tehát ha te megpróbáltad a kollégádat újraéleszteni, de sajnos nem sikerül, akkor nem fognak elővenni, hogy ejnyebejnye.

2022. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: ha nem teszed meg, akkor viszont képzés nélkül is elővehetnek segítségnyújtás elmulasztásáért.
2022. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van, akár előfordulhat... de azért jóérzésű ember igyekszik segíteni, főleg ha a környezetében, ismerőssel, kollégával történik valami. Szerintem jó dolog, hogyha tudás is van hozzá, nem csak szándék. És főleg azért tényleg, mert sosem tudhatja az ember, hogy a szerettei körében mikor lesz sajnos erre szükség. Ilyen szempontból szerintem előnyös az "ingyen szerzett tudás".
2022. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!