Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ellátási lánc menedzsment. Ez...

Ellátási lánc menedzsment. Ez ennyire komoly végzettség és pozíció?

Figyelt kérdés

Előtte egy gyors kérdés.

Mióta van ez a mesterszak. Szerintem 10 éve még nem volt.


A lényeg:

Ez ennyire komoly terület?

Ahol nem csak részfeladatokat lehet csinálni hanem folyamatokat?

Beszerzést intézni, döntést hozni nem csak napi gazdasági irodai robotmunka?


Itt mozgástér, szabadság, döntési helyzet van?

És folyamatokat végig vinni?

Illetve átfogóan foglalkozni a vállalat dolgaival. Nem csak egy kis rész területtel?



2022. jan. 23. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé komplex tud lenni. Dolgoztam SSC-ben ahol csak rendeléseket kellett felvinni mint beszerzés, jelenleg egy kft teljes készletforgalmát át kell látnom, kondíciókat tárgyalok a szállítókkal, ha kell újakat is keresek a neten, expókon látogatjuk őket stb.
2022. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
100%

Mesterszakot nem tudom.

Komoly pozi főleg a nagy gépipari, autóipari gyártóknál. Gondolj arra, ha leáll a termelés az EUR millióban mérhető károkat okoz.

Angolban a külön kifejezéseket találtak ki logisztikai megoldásra. Jit, kiss&go, etc.

Ráadásul az IT háttere is bonyolult, nézz rá az edifakt üzenetek mezőire rájössz.

2022. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Külön cégek is foglalkoznak vele.
2022. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen tényleg nem volt mesterszak, de helyette 5 évesek volt az egyetemi képzések. Amit az alapszak (3év) és a mesterszak (2év) váltott ki.
2022. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon régen igen, de most nem arra kérdeztem rá.

Ez egy újabb mesterképzés, nem?


Ilyen nem volt még talán tíz éve.

2022. jan. 23. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben dolgozom, és hat egyáltalán nem adminisztratív robotmunka, eléggé szerteágazó tudást és integrált szemléletet követel.


A munkám része a beszállítói tárgyalások, stratégiai beszerzés, keszletezesi stratégia, minőségügyi problémák menedzselése, beszallitofejlesztes, szállítmányozási döntéshozások, vevői business development, folyamatfejlesztés, problémamegoldás minden fronton, tarsosztalyok koordinálása, meg egy tucat egyéb kisebb/nagyobb feladat. Aztan ezeket kell úgy menedzselned hogy minimalizálod az összköltséget es maximalizálod a nyereséget.


Szóval eléggé stratégiai jellegű.

2022. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elvégeztem régebben logisztikai menedzsment néven futott.


Valóban szerteágazó terület elég komplex az egyetem alatt volt ilyen óra is ahol egy komplett folyamatot kellett végig vinni gyártás tervezés, beszerzés készletezés raktározás szállítmányozás minden benne volt.


Nyilván nagyon sokféle mértékű a felelősség is benne. Én beszerző vagyok, tendereztetek, tárgyalok a beszállítókkal, fogadom a szállítmányt, raktármozgast követem, sőt még a raktárkeszletet is én pakoltatom. Megrendeléseket csinálom. Itt ez egy kisebb cég így több rész feladat hárul rám. Nagyobb cégeknél multinal jobban szétválnak úgy gondolom. Én szeretem figyelni kell, számolni, ütemezni nem mindegy mit mikor rendelek illetve honnan. Mi van ha nem ér ide gyors megoldás kell. Én szeretem alapvetően mert nem unalmas de stresszes is tud lenni.

Számomra érdekes.


Nyilván a cél mindig a profit maximalizálása a lehető legkisebb összköltség mellett. Nyilván ez nem ilyen tankönyv szerű a valóságban mert az élet mindig közbe szólhat lásd covid. Bár én nem termelési szektorban vagyok hanem Szolgáltató részén. (Épitőipar)


De sok függ a cégtől hogy mivel foglalkozik az nagyban befolyásolja a munkádat is.

2022. jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pozició nagyon komplex, szerteágazó és abszolút nem sima adminisztratív munka. De ez függ az adott cég méretétől, iparágtól és a vállalati struktúrától is.
2023. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!