Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig kell a mókuskerék...

Mennyi ideig kell a mókuskerékben dolgozni, hogy legalább félig ki lehessen szállni belőle?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok egy lakás fele már összejött. A célom, hogy elég legyen napi 4 órát dolgoznom. A lakást albérletbe szánom.
2022. jan. 24. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Még egy albi bevételéből meg egy 4 órás melóból is kb csak vegetálás lesz.
2022. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha a matek es egy ertelmes kerdes feltevese ennyire nem megy akkor azt mondanam hogy nyugidjig
2022. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Havi 100ért kiadom és 4 órában megkeresem a 100at. 200ból én vígan megélek, saját lakásban lakok. Autó nem kell, ruhákból jó a kínai, nem érdekel.
2022. jan. 24. 12:27
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a lakás fele már rég megvehetetted volna hitelből. Az albérlet fedezte volna törlesztőt és elöbb kiszállsz mint így az inflálódó pénzeddel aminek a vásárlóereje rohanosan csökken, az ingatlan árak meg évi 8-10%ot emelkednek.
2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Megvan a fele, tudod mennyi hiányzik hozzá. Tudod mennyi a béred, tudod mennyit tudsz belőle havonta megtakarítani. Tudod, hogy milyen hozamot termel a megtakarításod, amíg összejön a teljes összeg. Innentől már csak az ingatlanár változást kell saccolni.
2022. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen felesleges ingatlannal kockázatni, amikor jön egy koronavírus válság, és hirtelen senkinek nem kell az ingatlanod


10% a lakáskiadás hozama

ezzel szemben 5% az államkötvény

csinálsz egy közönséges 60/40-es részvény államkötvény portfóliót és ugyanott van lényegesen kisebb kockázattal, összehasonlíthatatlan likviditással

2022. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
12 év és 4 hónapig
2022. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
Havi 200-ból élni nem lehet. Túlélni igen, de élni nem!
2022. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem igazán fogsz tudni "kiszállni", mert semmi sem állandó, mindíg változnak a törvények, meg minden, nameg az igényeid is.


Én is így gondolkodtam régebben, aztán rájöttem, hogy ilyen nincs valójában.


Olyan van csak, hogy valaki vagy nagyon magasan van, vagy nagyon mélyen.

2022. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle havi bevételből lehet "vegetálni" különböző szinteken, a kérdés az, hogy mire van igénye valakinek.


A nagyszüleim "elvegetáltak" négy hektár földön kb 50 tyúkkal évente két disznóval, egy tehénnel, egy lóval, meg vagy 30 kacsával, nyulakkal. Voltak rá öten, de ez még 1930 körül volt.

2022. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!