Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyógyszerészek vagy a...

A gyógyszerészek vagy a vegyészek/vegyészmérnökök keresnek több pénzt?

Figyelt kérdés
Mind a kettő nagyon érdekel, főleg a laboratóriumi kutatás része. Az is érdekelne, hogy külföldön a kettő közül melyik foglalkozással tudnék biztosabban elhelyezkedni (ha kimennék)

2022. jan. 31. 12:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem ez a döntő kérdés, nem ez fog végül dönteni, hanem csak azért kérdezem, mert érdekel hogy elvben tudjam hova tenni
2022. jan. 31. 13:52
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Munkahely és szektor függő. Az állami szektor rosszabbul fizet, mint a magán, de a magánba jellemzően többet is várnak el. Az már nagyon cég-, pozíció- és a legfontosabb, tudás (szakmai-, nyelv- és szellemi tudás szintjén is) függő, hogy pontosan mennyit tudsz keresni.

Én ez ellenére BSC-n a vegyészMÉRNÖKÖT javaslom, mert onnan lehet tovább menni vegyész, vegyészmérnök, gyógyszerész MSc-re, különböző szakmérnöki képzésekre, míg a másik kettőnél nem ilyen egyszerű az átmenet. Illetve a mérnök "bárhová jó". Mehetsz laborba, kutatni, qualityre, fejlesztésre, technológiára, gyártás-termelésre, bárhová, míg a másik kettővel nincs ilyen sok pozícióra lehetőséged.

És ha már a lehetőségeknél tartunk, a vegyészmérnökök számára nyitott a kapu a vegyiparban, polimer iparban, gumiiparban, bizonyos esetekben űriparban (bár én is csak egy ilyet láttam, de ezek szerint van igény), sőt kőolaj finomítókban, gyógyszergyártó cégeknél is.

A másik kettőnél nincs ilyen sok lehetőség, úgyhogy BSC-n mindenképpen vegyészmérnököt javasolnék a felsoroltak közül.



Illetve, hogy a kérdésre válaszoljak, 2 link:

[link]

[link]

2022. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
A gyógyszerészek állami szférában az orvosi bértábla alapján kapják a fizut.
2022. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!