Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora lenne az a fizetés...

Mekkora lenne az a fizetés különbség amiért otthagynád a szeretett, tanult, de anyagilag kevésbé megbecsült állásodat?

Figyelt kérdés

[link]



Hiába keresek mérnökként 500 nettó körül 27 évesen, nagyon gondolkozom, h váltani kellene, ha igaz ami ide le van írva. A 35%-os többletért igencsak megérné váltani, pláne, hogy sok helyen kedvezményesen van képzés, a fizetés többlet pedig pár hónap alatt simán visszatermeli a C+E árát.


Mindemellett zavar, hogy mesterképzéssel, 5,5 év kemény tanulás után kevesebbet keresek mint az, akinek teszem azt van 3 év gyakorlata (nekem szakmámban 3-4 év) viszont konkrétan érettségi után egy percet nem fektetett továbbtanulásba.



2022. febr. 1. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha mérnökként csak 500-at keresel, akkor rossz helyen dolgozol!

Én egy éve 35% pluszért váltottam, szakmán belül és most akarok fizuemelést kérni, mert még így is alul vagyok fizetve és máshol simán kapnék 40%-kal többet.

2022. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Menni kell kamionozni, termeszetesen megeri. Majd a penzt amit kapsz elutalod a fiad anyjanak aki mar massal fog elni mivel te sose voltal otthon sose voltal a csaladdal. De nah hat ennyi penzert megeri nem?
2022. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a családomban nemzetközi kamionos, én pedig mérnök vagyok. Hasonló fizetéssel mint te. Erről azt gondolom, hogy ha azt az energiát és időt, ami alatt megszerzed a C+E jogsit, és szerzel annyi gyakorlatot amivel valóban hazaviszel 800 nettót, mérnöki vonalon is tudsz közel ekkorát előre lépni. A ~1000 eft-os bruttó (650-700 nettó) nem egy lehetetlen fizetés, ami kafetériával, 13. havi fizetéssel, bónusszal már is 750-800 körül van. És azt napi 8 órában megkeresed, a saját ágyadban alszol, hétvégén otthon vagy.

Viszont, ha kalandra vágysz és olyan típusú ember vagy, hogy bírod a cigány életmódot, akkor vágj bele. Annyi előnye van a teherautózásnak, hogy amíg kint vagy, nem kell rezsit, lakhatást fizetned, munkábajárásnak sincs költsége (persze mérnökként sem feltétlenül van). Ez, ha az egyéb életkörülményeid megengedik, minimálisra csökkentheti a lakhatásra fizetett havi kiadásod. Havi 4-500 akár 600 ezret is el tudsz tenni az egyéb kiadásaid függvényében. Időlegesen, úgymond gyors pénzkeresti lehetőségnek megfontolandó. Hosszú távon nem biztos hogy érdemes vele tervezni.

2022. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha mar egy kicsivel tobbet kapnek, en valtanek, persze csak ha olyan a munka amit szivesen csinalnek. nem ragaszkodom se a tanult szakmamhoz, se a jelenlegi munakelyemhez, szeretek uj dolgokat tanulni, tapasztalni, csinalni, igy a penz lenne a fo faktor. mondjuk en nem kamionoznek az tuti
2022. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Mérnökként is kereshetsz többet. Ez a nettó 500 tényleg elég vérszegény. Elkezdenék interjúzni a helyedben.
2022. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én havi bruttó 20.000-ért hagytam ott az állásomat mint bölcsődei gondozó. Mert az a bruttó 20 is több ..... és abból élek.

egy laza és dögunalmas irodai meló lett a jutalmam nulla perspektívával nulla előrelépéssel, bruttó 20/nettó 13-ért többért.

Ez van.

2022. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként dolgoztam 15 évet, majd váltottam. A nettó 250 ezres fizetésem helyett, most dupla annyit keresek. Csak azt bántam meg, hogy nem hamarabb váltottam.
2022. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyiért nem mennék kamionosnak..nemzetközibe meg főleg nem, felőlem aztán 50 milliót is fizethetnének havonta.
2022. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
A kamionok automatizálva lesznek... Nincs jövője míg egy mérnöknek van
2022. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
#9 Valoszinuleg nem 20-on eves tavlatban gondolkodik a kerdezo.
2022. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!