Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így már nem akarok dolgozni....

Így már nem akarok dolgozni. Vélemények?

Figyelt kérdés

Nézegettem a doogzni nem akarók között, és láttam páral milyen megértők voltak.

Én most úgy érzem 8 órában nem akarok dolgozni. Főleg nem egy gyárba betanított munkásként. Egyébként egyetemi végzettségem van, környezetvédelem, OKJ-s megújuló erőforrás energetikus és nemrég csináltam egy gombaszakellenőrit, mivel azt gondoltam azzal majd tudok részmunkába a piacon gombaszakérteni, de bár sikerült a vizsgám, annyira nem ismerem a gombákat, hogy be merjem ezt vállalni.

35 éves vagyok. Az apukám vállalkozásában dolgozom alkalmi munkásként adminisztrációt. Ez kb. 3 négy órás nap, plusz minden nap elmegyek a postára, ami napi egy óra. Ezért kapok 60 ezer Ft-ot, idéntől, tavaly még 50.000 volt. Plusz az apukám vállalkozásán keresztül egy napot a hónapban próbavásárolok, amiért kapok 10.000 ezer Ft-ot. Néha van túravezetés alkalmanként 20.000 ezer Ft ért. Átlag évi 1-3. Ezen kívül egy fél évet voltam közmunkás túravezető a Tisza-tónál, ami napi 8 órás munka volt, és nagyon is szerettem. Ma már azt is kevésbé szivesen csinálnám, mert félek, hogy nem bírnám egész nap a nagy melegeket kint. Amúgy így hogy a szüleimmel élek jól kijövök a pénzemből, múltkor vettem hat könyvet. A párom testvérének 6000 Ft-os karácsonyi ajándékot, kifizettem a fogorvosomat, vettem néha valmi kajafélét is otthonra. Olyat ami nem olyan minden nap evős. Pl. bulgurt. KArfiolpástétomot, de ilyet csak nagyon keveset szoktam. Néha én megyek el kenyérért, akkor én fizetem ki. SZoktam évente négyszer menni fodrászhoz. Kijön belőle a telefonszámlám, most összejött okostelefonra való, úgy hogy az édesapám hűségakcióján keresztül lenne, mert ő nem akar okostelefont, amolyat pedig nem vehet azon keresztül. Gyűjtök szemüvegre, és 3 fotókönyvre, amiből egy az enyém, két két rokoné lenne. Van havonta 10.000 Ft-os gyógyszerköltségem. Tavaly vettem egy kinti papucsot, mert a régi tönkrement, tavalyelőtt túracipőt stb. Azért sokmindent fizetnek a szüleim.Pl. ha együtt megyünk akkor kirándulást is. De ők nem erősködnek hogy vállaljak több munkát, a barátom se. Én nemrég keresgettem és elmentem egy cipőgyárba hétfőn, de azt mondták kipróbálnak több embert is, és szólnak ha engem választanak. Most mondták a szüleim, hogy hívjam fel azt, amit e miatt, mert azt hittem már biztos hogy ide megyek dolgozni visszamondtam. Mondtam, hogy felhívtam, de valóban nem. Amúgy 4 órába szivesen csinálnám a betanított munkát is. HA menne, mert 8 órásan próbálkoztam már vele, és nem ment, mert túl lassú voltam. Amúgy mindig vannak ötleteim is, pl. tavaly tavasszal hogy a helyi iskoláknak csináljam meg tömegesen azt az erdei iskola programot, amit az ide érkezőknek mindig csinálok. Gondoltam a vírus miatt nem mehetnek úgyse vidékre hátha sikere lesz, és akkor minden évben lehet. DE a vírus miatt nem lehetetett. Most megint próbálnám, de gondolm most nem fog sikerülni, hisz nem kell a vírus miatt itthon maradniuk. Amúgy sokat önkénteskedtem is. Szavazatot is számláltam már. Szóval azért szeretek szorgoskodni is.

Mindig vannak ötleteim is, pl. egy félig a fejembe kész szabadulószoba, meg sok ilyesmi, de nem találok együttműködőket. Régen mindenáron dolgozni akartam. Most attól félek mi lesz, ha a szüleim meghalnak koronavírusban, van egy évnyi tartalékom, és örökségből ha most rögtön halnának meg több is lenne, ha később nem tudom mi lenne a pénzel.

ÉS amikért nem akrok 8 órába dolgozni. A munkanélküli évek alatt hozzászoktam, hogy 40 könyvet olvasok el évente. Még jó sok könyvet el akarok olvasni, és egyéb terveim is vannak, és úgy érzem, a civilizációnkból már nincs sok hátra. HA a globális felmelegedést nézzük talán csak 10 év. Lehet akár 20-is, de ha a tavalyi szárazságot nézzük, és hogy télen is csak kevésbé enyhült, és lehet hogy idén még rosszabb lesz, akkor lehet, hogy csak a mostani év. Egyrészt Jem Bendell mélyadaptációjáról is olvasva. Így kerültem a Deep Adaptation Hungary - Készülj & Alkalmazkodj facebook csoportba, ahol a világösszeomlásról olvasva olvastam egy 80%-os halálozási rátával rendelkező vírusról, ami már emberről embere is terjed, csak kis hatékonysággal, de ez bármikor átválthat nagyobbá. ÉS szerintem ez meg is fog történni pár éven belül. Ez a Nipah vírus. Ezek miatt úgy érzem nem érdemes a megmaradt kis időnket nagyon sok munkával tölteni. És a tervbe levő dolgokon kell gőzerővel dolgozni.

Skizofrén is vagyok, de az teljesen jól kezelhető, viszont a szorongás és a depresszió marad belőle. De nem kaphatok rokkantságit se, mert az utóbbi munkaviszonyaim csak alkalmi munkák, így nincs meg az elmúlt 10 évre a munkaviszony.

Nagyon sokminden bennem van még, amit leírhatnék, de már így is túl hosszúra sikerült.



2022. febr. 1. 17:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként egyetemi végzettségem van...


Hát a helyesírásod és a gyermeteg fogalmazásod alapján én baromira nem hiszem el, hogy van egyetemi diplomád, de ha mégis... hát az hatalmas szégyen az oktatásra nézve.

2022. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Te inkább valami konteós gyökér vagy, nem pedig diplomás ember.
2022. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Huhh.... ilyen írásképpel diploma...?
2022. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem van olyan ismerősöm, aki diszgráfiás, elvégzett egy egyetemet, és velem ellentétben sikeres ember

Nem tudom én diszgráfiás vagyok-e. Az is tény, hogy sok elgépelési hibát szoktam véteni, főleg ha gyorsan és indulatból írok.

Szerintem nem szép dolog egy ilyen miatt a kérdés hitelességét, a diploma hitelességét, vitatni, vagy lenézni egy általad nem is ismert embert.

A kentaoról meg annyit, ha jól tudom azok az áltudományos dolgokról szólnak. Jó lenne, ha utánanéznél a Nipah vírusnak, amit a WHO is veszélyesnek titulál.

És bár lehet hogy túlzó a nemsoká bekövetkező összeomlásról, katasztrófákról beszélni, úgy gondolom messze van a kentaóktól. Ha megnézünk egy IPCC jelentést mondjuk, abból is látszik, hogy nagy a baj. Persze lehet te azt gondolod ez csak klímahiszti, és a koronavírus nincs is, mert a Nipah vírus reális veszélyét abból is lehet látni, hogy koronavírus is van. De akkor szerintem te vagy a kentaós.

2022. febr. 1. 18:03
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha feltételezem hogy nem vicceltél az egész kérdéseddel (nem tűnik vicc kategóriának), akkor rendkívül nehéz életed lesz. Nem vagy diszgráfiás. Ellenben az említett személyiségzavarok tönkre tudják úgy tenni az ember életét, hogy önellátásra, azaz önálló, folyamatos munkavégzésre alkalmatlan. Te valószínűleg ilyen helyzetben vagy. A szülő, amennyiben van rá a vállalkozásnak kapacitása, segíthetne annyit, hogy bejelent minimálbérre. Ezzel a hosszú távú ellátásod biztosítva (ha már nem lesz szülő és cég).

Én nem minősítelek, szar helyzetben vagy. Annyit tennék hozzá, hogy a dolgozni nem akarás és a dolgozni képtelenség között óriási a különbség. Bár a társadalom nagy része nem fogja szétválasztani.

2022. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Aha…

Környezetvédelmi egyetemi diplomával, 35 évesen havi 60ezerből élsz otthon anyu szoknyája alatt… hihető

2022. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
#6 Ha a diplomáját megcsinálta a 20-as évei elejére, a személyiségzavar meg mit tudom én a 20-as évei közepén jött elő annyira, hogy munkaképtelenné tegye, nem olyan hihetetlen ez. Nekem is van ilyen ismerősöm. 15 évesen teljesen életképes volt, teli ambíciókkal, 20 évesen már főállású c++ fejlesztő volt, 30 éves korára teljesen tönkrement, szintén skizofrénia miatt.
2022. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
És ő is kentauros lett, hetes?
2022. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem értem, hogy melyik férfi áll le egy ilyen nővel?


Amúgy neked nem munka kell első körben, hanem orvosi segítség.

2022. febr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Valószínűleg már egyetemista koromban is megvolt a betegségem kezdeménye, mert akkor féltem, hogy más is nézi, hogy én mit nézek a gépemen. Meg egyszer volt, hogy a tanár épp úgy mondott valamit, mintha tudta volna mit gondolok, és akkor féltem, hogy hangosan kimondom a gondolataimat. De A csodálatos elme című igaz történetet bemutató filmből tudjuk, még súlyosabb skizofrén állapotban is el lehet végezni egy egyetemet. Viszont valószínűleg, az akkori komplex személyiség problémáim is benne voltak, hogy nem igazán tudtam kapcsolatokat kialakítani pl. csak előadások előtt, és terepgyakorlatokon. Valószínű ez is hozzájárult a munkakeresési nehézségeimhez is. Pl. hogy nem rudtam azokat a helyeket se, ahol a szakmámba találhatnák állást.
2022. febr. 1. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!