Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Buta dolog a teljes egész...

Buta dolog a teljes egész cafatériát készpénznek lekérni,ha én nem akarom, hogy korlátozzon, hogy mit hol lehet vele fizetni? Engem zavarna, hogy ha nem költöm el, lehetne készpénz akkor már. Maradékot lehetne átvinni jövő évre is?

Figyelt kérdés

Kiszamoltam,h nekem 400 brutto van

Es az havi lebontasban 24k. Ha meg keszpenzkent adozik,akkor meg 22k. Szoval eves szinten ez 22k ft kulonbseg.

Talan jobban megeri,ha keszpenz es akkor nincs vele ez a mizeria,hogy mit hol lehet belole venni meg mit nem?


2022. febr. 2. 00:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Es tudom, a kormanyrendeletet ,h az alszamlak kozott lehet atjarni...viszont hideg elelmiszert amugy is csak majusik lehet. Meg engem tenyleg zavar,h be van korlatozva hol lehet hasznalni,meg hol nem..
2022. febr. 2. 00:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megéri az a havi 2000 forint, nem tökmindegy? Mondanám, hogy a több pénz, jobb pénz és ha úgy is szoktál rendelni, vagy valami, akkor az éri meg, de manapság már egy szaros 32-és pizza nem jön ki ennyiből, szal havi 2k tökmindegy :)
2022. febr. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
22000-ből még adóznod is jell ;)
2022. febr. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az eves keret amit ilyenkor megadnak az nem brutto, hanem szuperbrutto. Ha kp-ban kered, akkor 58,8%-at kapod meg, azaz havi 19600. Ha valamelyik zsebre kered akkor 78,2%-at kapod meg, azaz 26000 ft-ot. Eves szinten igy 78 ezret buksz.

En is kp-ban kerem, nem kell meg egy kartya.

2022. febr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Maradékot lehetne átvinni jövő évre is?"

A bankszámládon lesz az összeg, akkor költöd el, amikor akarod.

2022. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4es vaszolo, az nem 78 hanem 72 ,nalunk
2022. febr. 2. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!