Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már nincsenek becsületes...

Már nincsenek becsületes vendéglátósok? Szakácsként szinte minden nap kipróbálok egy-egy magyaros konyhát, ha alkalmaznak, másnap már. L2-l6 órát kell dolgozni, szörnyű hajtásban. Nincs valami ezek ellen?

Figyelt kérdés
Mikor a próba nap van,mindent megigérnek, de másnapra az előző nap még ott dolgozó szakács eltünt, és lehet dolgozni szabadnap nélkül l6 órát.Jó ha kifizetnek.
2010. szept. 10. 18:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs 12-16 óra. De tényleg Jól főzök gyors vagyok, idáig egyedül vittem egy kifőzdét, csak megszünt az iroda ház, ahol üzemelt.35 éves dekorativ fiú vagyok, rendezett háttérrel.Lapoknak irok recepteket fotókkal.Most pedig csicskáztatnak hozzá nem értő emberek, akik a pénzükkel uralják a világot.
2010. szept. 10. 18:13
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nem csak a vendéglátós szakmában nehéz normális állást találni. Ilyen az egész ország... Azért ne add fel a dolgot, hátha sikerül valamit találnod.
2010. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész el vállalkozónak és vállalsz házhozszállítást? Én tuti rendelnék tőled ha jól főzöl, mert nekem például a házhoz szállított ételek minőségével van gondom. Akár drágán is megvenném az ételt, de egyszerűen nem árulnak normális adagú, normális ételt. Pedig 46 kg vagyok és elhiheted, hogy nem eszem sokat, de még nekem sem elég néhány kifőzdében az adag.
2010. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Menj ki külföldre dolgozni, nem kell messzire menni elég Ausztriáig... sokkal jobban jársz .


Vagy menj ki valami hajóra az is poén :)

2010. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Nemcsak vendéglátósok a nem becsületesek,hanem a legtöbb vállalkozó ilyen!
2010. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Aligha veled akar kiszúrni. Gondolkozz a téged alkalmazó vendéglátós fejével. Ő a saját vállalkozását akarja minél sikeresebben működtetni, és ezért két dolgot vegyél figyelembe.

- Megteheti, hogy ennyit dolgoztat téged. Ha nem tetszik, talál helyetted másikat. Elég sok az álláskereső szakács, viszont nem túl sok az álláslehetőség szakácsoknak.

- Nem teheti meg, hogy nem dolgoztat ennyit. Kőkemény versenyben van a fogyasztókért. Többek között az árakat is alacsonyan kell tartania. Ha fele ennyit dolgoztatna téged, akkor meg kéne fizetnie egy másik szakácsot is, és ez már nem jön ki az árréséből. Persze ha csak bruttó fele ennyit kérnél, akkor dolgozhatnál 6-8 órát is, de annak a pénznek meg kevésbé örülnél.


Ha mást szeretnél, csinálj mást. Jól írta az egyik válaszoló: kezdj el saját vállalkozást. Ott nem a főnöknek, tulajnak, hanem a piacnak leszel kiszolgáltatva. Rájössz, hogy az is kemény világ.

2010. szept. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
A Munka Törvénykönyve nem ismer olyat, hogy próba nap. A munkáért fizetség jár még akkor is, ha egy napot dolgozol.
2010. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sajnos nincs pénzem vállalkozást indítani,pedig ez lenne a legjobb.Viszont szívesen dolgoznék máséban, ahol megbecsülnek.Van nemzetközi árufuvarozói végzettségem,személy-és vagyonőri stb.De legjobban a főzéshez érzek kedvet.Ahol eddig főztem, még az is probléma volt, hogy túl jó vagyok. Mindenhová "futószalag-munkást" keresnek.Szakadj meg, a minőség nem számít.Munka Törvénykönyve ebben az országban?...Éjfélkor jöttem haza, most indulok dolgozni. Mindenkinek szép napot.Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 11. 08:19
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Nincs szükségem rá, hogy szeress. Inkább őszinte leszek veled, úgyis anonim a fórum. Nem a munkáltatóiddal van baj. A korlátokat magadnak állítod fel.

Ha azt akarod csinálni, amit szeretsz, akkor vállalkoznod kell. Ha más vállalkozásában dolgozol, akkor azt kell csinálnod, amit ő akar, különben nem vagy megfelelő partner. Ne csodálkozz, ha ezek után nem becsül meg az általad elvárt módon.

Mélységesen tisztellek azért mert kiválóan főzöl, de ha ezen a területen vállakoznék, és úgy látnám, hogy nekem egy alacsony fizetésű agyondolgoztatható futószalagmunkásra van szükségem, hogy jól menjen a vállalkozásom, akkor csak abban az esetben alkalmaználak, ha ez neked is okés. Természetesen igyekeznék téged megbecsülni, de nem várhatnád el sem tőlem, sem más vállalkozótól, hogy téged arra alkalmazzon,amit legszivesebben csinálnál.


Ahhoz, hogy saját vállalkozást indíts, nem pénz kell, hanem gondolkodásmód. Ha úgy állsz hozzá, hogy nincs rá pénzed, akkor sosem lesz. Hogy ne érts félre, nem azt mondom neked, hogy indíts vállalkozást, csak azt, hogy ha komoly céljaid vannak, ahhoz egy alkalmazotti pozíció a te szakterületeden nem elég. Keress mellé más megoldást!

2010. szept. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igazán elgondolkodtató, és igaz is.Kár, hogy nem tudsz alkalmazni.Látod! már megint az alkalmazottságról beszélek.Csináljunk együtt vállalkozást.Neked meg van hozzá az affinitásod, és a bátorságod.Én tudok főzni. Még egyszer köszi.Ment a pont,de gondolom Téged ez nem igazán izgat.Gyerekes játék.
2010. szept. 12. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!