Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Big4 cégek miért fizetnek...

A Big4 cégek miért fizetnek ennyire átlagosan?

Figyelt kérdés

Nem azt írom, hogy keveset, mert szerintem pályakezdő bérnek nem ajánlottak rossz összeget ott, ahol interjúztam, de ha a rengeteg ingyen túlórát is hozzánézzük, akkor már egyáltalán nem néz ki olyan jól, legyen az adó, audit, tökmindegy.

Ott van pl a McKinsey vagy a BCG, ahol sokkal magasabbak a kezdőfizuk, ahogy olvasom. Ezeknél sem 8 órát dolgoznak, de legalább ez kompenzálva van valamivel, a befektetett idő/energia és a fizetés arányban van, míg a big4-nál úgy fizetnek, mitha mindenki napi 8 órát dolgozna csak, miközben már az interjún közlik, hogy itt bizony nem lép le mindenki 6-kor.


2022. febr. 5. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Bérminimum + ingyen hajvágás


Sok sikert!

2022. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyit ajánlottak?
2022. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy hogy big4 vagy egy kft. nem valami komplex és mély szakértelmet igénylő munkakörök ezek. attól hogy big4, pont annyit fizet amennyit érnek ezek a pozíciók
2022. febr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a HR -es, hogy nem a pénz számít hanem a presztízs, hogy elmondhassam náluk dolgozom.

Megköszöntem a lehetőséget és inkább nemet mondtam.

Túlórával szintúgy gond lett volna és minden nap kiöltözve kellett volna menni.

2022. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem mennék big4hoz, legalábbis itt Magyarországon nem. Egyszerűen ezeknek a cégeknek az ügyfélköre itt a különféle állami trógercégekből, vagy az állammal sógorkomaságban lévő narancskompániákból áll - a big4 melónak alapvetően az lenne a fő előnye, hogy sok ügyfél működésébe belelátsz, mit csinálnak jól, mit rosszul stb stb, na hát akkor most ezt add össze azzal, amit fentebb említettem.


Csak és kizárólag multihoz érdemes Magyarországon menni, olyan helyre, ahol külföldiek a vezetők, ha viszont tanácsadóként akarsz közelíteni ezekhez rá fogsz jönni, hogy ezek a konzultánsaikat is külföldről hozzák.

2022. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért fizetnének átlag felett betanított munkára?
2022. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenkit jól fizetnének, nem ők lennének a big4.
2022. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont a nevükkel kompenzálják a rossz fizetést. De tippre terjed a rossz hírük, mert mérnökként nem te vagy az első és nem is a második aki erről panaszkodik: alacsony fizetés, nem túl jó munka, fozetetlen túlóra, csak azért ment oda mert jól mutat CVben. Ezek után nem is lesz hosszú távon értéke annak a sorsnak a CVben
2022. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyikhez IT állásra jelentkeztem.

Interjúztató leejtette a telefont amikor a fizetési igényem mondtam és hebegett-habogott, hogy ők nem adnak ennyit.


Pár sarokra levő kevésbé neves konkurenciájuk még annál is többet adott mint amit kértem.

2022. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A McKinsey-t, BCG-t nem lehet összehasonlítani egyik Big4-ral sem. Csak az olvasottak alapján, náluk tényleg a legjobb rezuméjú munkavállalók dolgoznak. Utóbbit azért írom így, mert volt egy gyakornok kollégám, aki most a BCG-nél dolgozik - nem volt az audit gyöngye még a gyakornokok közt sem, viszont összerakott egy olyan pályakezdő önéletrajzot, hogy felvették (Corvinus, iskolán kívüli tevékenységek, Erasmus, külföldi MSc, Big4 tapasztalat).



Na de, hogy miért fizetnek szarul. Ahogy én látom, ez azért van, mert megtehetik. Sok fiatalnak csábítóak lehetnek a következő szavak, kedvező juttatások, nemzetközileg is nagy presztízs, tapasztalatot nem igényel. Ahogy elvégeztem az egyetemet én is örültem, hogy kaptam munkát, nem is akármilyen cégnél. Friss diplomásként letolt gatyával, azért kevés fiatal tudja, hogy hogyan is működik a valóságban a munkaerőpiac.


Miután bekerültél szépen lassan ismered csak meg mekkora szopás is az élet egy Big4-nál. Mivel előtte nem dolgoztál hasonló munkahelyen, simán érezheted úgy, hogy ez a normális. Mikor kételkedsz abban, hogy tényleg jó-e neked, mindig jön egy vezető, aki meggyőz, hogy maradj. Csoportokat alakítanak ki, úgy éreztetik veled, hogy egy társaság része vagy, nem hagyhatod cserben a céget, sem a kollégáid. Egy idő után a stressz meg az állandó szopás lesz az általános, hiszen a környezetedben is ezt látod a kollégáidon. Látszat "work-life balance" workshopokat csinálnak, ami gyakorlatban nem érnek semmit, ha heti 70 órát dolgozol, ahelyett, hogy csökkentenék a munkaterhelést. Vannak olyanok, akik ennek ellenére ilyen-olyan okokból maradnak - ők épp elegek ahhoz, hogy a cég működni tudjon, vagy ha nem, hát majd túlórával megoldják. : D Akik pedig mégis elhagyják a Big4 hajóját, a helyükre úgyis találnak friss húsokat, korábban leírtam mindent.


Bocsi, hogy távolról közelítettem meg a kérdést, de nagyjából így működik a Big4, vagy ha nem is az egész, de az audit részleg biztosan. :D

2022. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!