Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácstalan vagyok, ti hogy...

Tanácstalan vagyok, ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, illetve elvégeztem egy b2-es angol nyelvvizsgát, jogosítványt szereztem, ebben a tanévben pedig rendszerüzemeltetői technikusi évemet töltöm, viszont tanácstalan vagyok mihez is kellene kezdenem a következő évben. Az érettségimmel ahol számítana az angol emeltem is, kb. 330 pontom lenne, viszont a legnagyobb problémám hogy nincs olyan egyetemi szak ami különösebben érdekelne, ezáltal felelőtlenségnek tartanám ha csak hogy menjek egyetemre alapon beiratkoznék valahova.. viszont szüleim erősen efelé nyomnának. Eddig a tervem az volt hogy egy ismerősöm által adminisztàtor munkába lenne lehetőségem bekerülni, illetve mivel 25 év alatti vagyok az szja mentesség miatt is ezt tartottam volna a legjobb döntésnek, illetve szakmai tapasztalat szerzése miatt. A probléma viszont az hogy ez a munka körülbelül az év vége felé kezdődhetne, és habár elég jó esélyeim lennének bekerülni, mégis aggódom hogyha nem jönne össze akkor teljesen elfogytak az ötleteim, maximum akkor valahova akár operátori munkában is megpróbálnék elhelyezkedni a következő tanév kezdetéig.. viszont folyamatosan szorongom hogy lehetne e máshogyan dönteni, melyik lenne okosabb, jobb. Ti belevágnátok egy ilyen munkalehetőségbe vagy pedig csak rákényszerülve bizonyos egyetemre menni, esetleg valami szakmát tanulnátok?

2022. febr. 9. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Saját tapasztalatot írok le. Érettségivel én is szereztem egy szoftverüzemeltetőit. Addigra megvolt nekem is a B2 angol és azévben a jogsi is. Beíratkoztam az egyetemre (akkor még) programozó matematikus szakra. Nem ment, nem bírtam a matekot. Elmentem dolgozni 20 évesen. Ott használtam az angolt, a jogsit és elindultam a karrierben. Volt pár munkahelyem, végül kifejezetten kérték egyik helyen, hogy diplomát szerezzek. Munka mellett, levelezőn nekikezdtem a PTI-nek, elvégeztem. Azóta jobb munkahelyem van, több fizu. Visszagondolva csak azt bánom, hogy nem tartottam ki és nem csináltam meg az egyetemet huszonévesen.


Tehát: inkább válassz valami egyetemi szakot, biztos akad olyan, ami mégis bejön.

2022. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm szépen a válaszod, elhibáztam hogy nem fogslmaztam bele hogy igen ám csak pont informatikára tavaly beadtam és se nem vettek volna fel, se nem maradt a szakma megismerése után érdeklődésem efelé az irány felé, sokkal inkább humán beállítottságú vagyok.
2022. febr. 9. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
De akkor a rendszerüzemeltető honnan jött, ha nem érdekel az IT?
2022. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adminisztratív munka nem sok értékes szakmai tapasztalatot ad. Gondolom a fizu se lenne túl sok és ráadásul csak év végén kezdődne és mégcsak év eleje van... ez így nem túl jó.

Én is az egyetemet próbálnám meg.

2022. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3, 14 évesen mivel szerettem volna maradni a városban(kisváros), két döntésem volt: sima gimnázium, vagy szakgimnázium. Okosabbnak tartottam ha érettségi mellé szerzek egy szakmát is, és akkoriban emellett döntöttem mivel érdekelt, de azóta az érdekeltség a betekintés után elmúlt.
2022. febr. 9. 18:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!