Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A karrierükben sikeres emberek...

A karrierükben sikeres emberek mind túlóráznak/túlóráztak a karrierépítésük során?

Figyelt kérdés
Szóval lustán (napi 8 órával) kapcsolatépítés nélkül nem sok esélyem van sikeresnek lenni?
2022. febr. 15. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mostmar nem tulorazom de amikor kellett akkor csinaltam. Nagyon soakt tanultam es gyorsan fejlodtem. Tobbszorosen megerte
2022. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
nem
2022. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít sikeresnek?

Egy vállalkozó lehet sikeres "túlóra" nélkül, de ők maguknak dolgoznak, nem ritkán 10-12-16 órát. Egy alkalmazott lehet, hogy napi 12 órát dolgozik (8 helyett), mégse jut előrébb. Mi a siker számodra?

Egyébként (ha az alkalmazottakat vesszük alapul) nagyon gyakran több munka és több tanulás kell az előre lépéshez, ami sokszor nem fér bele 8 órába. Pont ezért léptetnek elő, mert terhelhetőbb, elérhetőbb és nagyobb tudású vagy (és ugyebár a tudás nem csakúgy fán terem, hogy leszakítsuk, hanem keményen meg kell dolgozni érte). De ára is van, mert később elvárás lesz, hogy teljesítsd túl a 8 órát és minél feljebb vagy, annál gyakrabban kell ezt meglépni.

Az üzemvezető a multinál ahol dolgozok, nagyon jó fizetéssel rendelkezik, de elsőként jön és utolsóként megy. Van olyan ismerősöm aki cégnek igazgató tanácsában ül és millió fölött van a nettója (+juttatások), de elvárás, hogy heti 7 nap 24 órában álljon rendelkezésre. Nagyon sok áldozattal jár egy vezetői és egy jól fizető pozíció. Nem véletlenül tartja a mondás: a sikernek ára van.

Úgyhogy kérdezem, mi számodra a siker? Munka? Karrier? Fizetés? Család?

2022. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nem sokat kell dolgozni, hanem okosan
2022. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem leírtam, hogy a 8 órán túli munkavégzést hívom túlórának :)


Sikeres, nem tudom, kire mondjuk azt, hogy sikeresen épít karriert? Valaki olyanra, aki jól keres, jó pozícióban van és megbecsülik a cégénél.

2022. febr. 15. 13:51
 6/15 A kérdező kommentje:
#4 Hogy dolgozol okosan?
2022. febr. 15. 13:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Nézd, ez eleve egy alkalmazotti szemlélet, hogy ha 8 vagy 10 vagy 12 óra munkaidő van leírva a munkaszerződésemben, akkor ha ennél többet dolgozom, azt túlórának hívjuk. Nagyapám fénykorában pirkadattól napnyugtáig dolgozott. Szent-Iván éjszakájának napján dolgozott a legtöbbet a földeken és a jószággal. Nyáron sok munka volt. A téli napfordulókor meg nem 4 órakor kelt fel, hanem nyolckor. Ő túlórázott nyáron?

Amikor a munkaadód érdekében tevékenykedsz, akkor talán túlórázol.

De mikor a SAJÁT karrieredet építed - az is túlóra? Ha 18-20 óra közt végzed?

2022. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha nem tudok elmenni sportolni, a barátaimmal találkozni, meglátogatni a nagyszüleimet, vacsorázni a párommal, elhozni a gyerekeket időben, akkor számít, hogy túlórázom vagy dolgozom?
2022. febr. 15. 14:38
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted pl. Ronald Reagan sikeres ember volt? Elnökként is nevezetes volt arról, hogy későn kelt és ebéd után is aludt egyet.

Albert Einstein azt mondta magáról, hogy neki minimum napi 10 óra alvásra van szüksége és a maradék 14-et sem folyamatos munkával töltötte - szeretett nap közben is sétálni és hegedülni.

Egyik sem volt az a nagyon "kapcsolatépítős" típus - Reagan nyilván színészként és politikusként sok emberrel beszélt, de a névmemóriája pl. nem volt túl jó.

Tudod van ez a minőség vs. mennyiség dolog, sokat számít.

2022. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én még sose túlóráztam, sőt egy átlagos nap kb 3-4 órát töltök aktív munkával, vagy annyit se. Ennek ellenére jól alakúl a karrierem és jobban keresek mint a korombeliek 90%a.
2022. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!